Notowania

afera podsłuchowa
25.10.2013 13:34

Inwigilacja przez USA. Premier Indii nie boi się NSA

Rzecznik szefa rządu udzielił wyjaśnień, zapytany o doniesienia dziennika Guardian, według którego USA monitorowały telefony 35 światowych liderów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Premier Indii Manmohan Singh nie używa telefonu komórkowego i nie ma własnego adresu e-mail, tak więc Delhi nie jest zaniepokojone doniesieniami o inwigilacji przywódców państw przez Agencję Bezpieczeństwa Narodowego USA - oświadczył rzecznik Singha.

Wyjaśnień tych udzielił zapytany o doniesienia dziennika _ Guardian _, według którego NSA monitorowała telefony 35 światowych liderów. - _ Służby premiera używają maila, ale sam premier nie ma osobistego konta mailowego _ - powiedział rzecznik. Dodał też, że 81-letni szef rządu nie używa komórki. _ - Nie mamy powodu, by być zaniepokojeni _ - zapewnił.

Brytyjski dziennik powołał się na dokument sprzed siedmiu lat ujawniony przez byłego współpracownika NSA Edwarda Snowdena. Jest to poufna notatka, z której wynika, że NSA zachęcała urzędników Departamentu Stanu USA, Białego Domu i Pentagonu, by dzielili się z nią swymi kontaktami, dzięki czemu agencja mogła dodawać numery czołowych polityków do swoich systemów szpiegujących. Notatka nie wymienia nazwisk inwigilowanych osób.

Publikacja ukazała się krótko po doniesieniach, iż kanclerz Niemiec Angela Merkel była celem inwigilacji prowadzonej przez NSA.

Czytaj więcej w Money.pl
Została brutalnie zgwałcona. Zmarła w nocy Premier Indii Manmohan Singh wyraził w sobotę głęboki smutek po śmierci ofiary brutalnego gwałtu w New Delhi i zobowiązał się do podjęcia konkretnych działań.
Szczyt Unii zdominowany przez aferę... Szef Rady Europejskiej Herman Van Rompuy skrytykował działania USA.
PGA 2013: Relacja z targów i podsumowanie Tegoroczna edycja największych w Polsce targów gier, rozrywki i multimediów już za nami. Choć PGA jeszcze wciąż daleko do niemieckiego Gamescomu czy amerykańskich targów E3 to jednak w porównaniu do poprzedniego roku było zdecydowanie lepiej.
Tagi: afera podsłuchowa, manmohan singh, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz