Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Iran gotów szkolić armię syryjską

0
Podziel się:

- Stoimy u boku Syrii i jeśli będzie taka potrzeba, jesteśmy gotowi prowadzić szkolenie jej wojska, zadeklarował dowódca irańskich sił lądowych generał Ahmad-Reza Pourdastan.
przez oficjalną agencję Irna.

Iran gotów szkolić armię syryjską
(AP/Fotolink/East News)
bEIDcMqd

Iran jest gotów szkolić armię syryjską, jeśli zajdzie taka potrzeba - zadeklarował dowódca irańskich sił lądowych generał Ahmad-Reza Pourdastan, cytowany przez oficjalną agencję Irna.

_ - Stoimy u boku Syrii i jeśli będzie taka potrzeba, jesteśmy gotowi prowadzić szkolenie jej wojska, nie będziemy jednak uczestniczyć aktywnie w jego operacjach _ - powiedział generał, podkreślając, że armia syryjska z _ doświadczeniem, jakie posiada w konfrontacji z reżimem syjonistycznym, może sama się bronić i nie potrzebuje pomocy z zagranicy _.

Po potwierdzeniu przez wysokiego rangą przedstawiciela administracji izraelskiej przeprowadzenia przez izraelskie lotnictwo dwóch ataków ciągu trzech dni w Syrii, których celem była nowoczesna broń przeznaczona dla bojowników libańskiego Hezbollahu, rzecznik irańskiego MSZ _ potępił atak reżimu syjonistycznego i zażądał od krajów regionu reakcji na tę agresję _.

bEIDcMqf

Ramin Mehmanparast oskarżył Izrael o _ stwarzanie niestabilności w regionie, wywołując konflikty o charakterze religijnym i etnicznym _.

Iran, w większości szyicki, jest głównym sojusznikiem reżimu prezydenta Syrii Baszara el-Asada i regularnie oskarża kraje zachodnie, część krajów arabskich i Turcję o pomoc rebeliantom syryjskim w walce przeciwko Damaszkowi.

Czytaj więcej w Money.pl
Kerry ostrzega Irak. Mają przstać, albo... W trakcie niezapowiedzianej wizyty w Iraku sekretarz stanu USA John Kerry wyraził wobec premiera Nuriego al-Malikiego swe zaniepokojenie w związku z wykorzystywaniem irackiej przestrzeni powietrznej przez irańskie samoloty, transportujące broń do Syrii.
Izrael w stanie wojny? Znów zaatakowali Damaszek Samoloty bombardowały kilka celów w stolicy Syrii. Waszyngton oficjalnie potwierdził atak.
bEIDcMqG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)