Notowania

iran
03.04.2012 18:18

Iran ostrzega USA. W razie ataku podejmie działania odwetowe

Żadne miejsce w Ameryce nie będzie bezpieczne! Ostra reakcja Iranu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(eng.kremlin.ru/CC/Wikipedia)

Stany Zjednoczone nie uchronią się przed odwetem Iranu, jeśli zostanie on zaatakowany przez siły amerykańskie, oświadczył jeden z dowódców irańskiej Gwardii Rewolucyjnej, Masud Dżazajeri._ _

_ - W obliczu ataku będziemy działać nie tylko w granicach Bliskiego Wschodu i Zatoki Perskiej, żadne miejsce w Ameryce nie będzie bezpieczne przed naszymi atakami _ - powiedział Dżazajeri, zapewniając zarazem, że Iran żadnego kraju nie zaatakuje jako pierwszy.

Dowódca Gwardii Rewolucyjnej dodał, że _ Ameryka, syjoniści i reakcjoniści arabscy powinni wziąć pod uwagę, iż zgotujemy im poważną konfrontację wszędzie tam, gdzie zagrożone będą interesy Republiki Islamskiej _.

Stany Zjednoczone i ich sojusznicy podejrzewają Iran o potajemne prowadzenie prac nad bronią atomową. Społeczność międzynarodowa sankcjami chce zmusić Teheran do odstąpienia od kontrowersyjnego programu, ale USA i Izrael nie wykluczają ataku na irańskie obiekty nuklearne, jeśli nie będzie innego wyjścia.

Strona irańska konsekwentnie zapewnia, że jej program nuklearny ma charakter czysto pokojowy. Jednocześnie Teheran przy różnych okazjach ostrzega, że podejmie działania odwetowe, jeśli zostanie zaatakowany.

Czytaj więcej o relacjach Iran - USA w Money.pl
Ahmadineżad obwinił ich o całe zło świata Prezydent Iranu: _ Minęły czasy, gdy USA i NATO mogły dyktować warunki reszcie świata _.
"Zaatakujemy USA i Izrael w taki sam sposób" _ Amerykanie popełniają wielki błąd, jeśli sądzą, że przez grożenie zniszczą irański naród _ - stwierdził Chamenei
Pierwsze tak ostre groźby USA w sprawie Iranu Minister obrony Leon Panetta deklaruje, co Amerykanie zrobią jeśli zawiedzie dyplomacja.
Tagi: iran, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz