Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Irlandia nie zamierza drukować funtów

0
Podziel się:

Bank Centralny Irlandii zapewnił, że nie przystąpi do drukowania dawnych funtów irlandzkich w związku z możliwością rozpadu strefy euro.

Irlandia nie zamierza drukować funtów
(AlmazUK/CC/Flickr)

Bank Centralny Irlandii zapewnił, że nie przystąpi do drukowania dawnych funtów irlandzkich w związku z możliwością rozpadu strefy euro - podały irlandzkie media. Wcześniej o ewentualności wznowienia druku funtów pisał _ Wall Street Journal _.

Według irlandzkiego nadawcy publicznego RTE, rzecznik banku oświadczył, iż jego instytucja _ nie będzie ogłaszała oświadczeń w kwestii tego rodzaju doniesień, które nie są niczym więcej, jak tylko zwykłymi spekulacjami i pogłoskami _.

_ Wall Street Journal _ zapewniał, że Bank Centralny Irlandii rozważa ewentualność, iż jeśli kryzys zadłużeniowy w strefie euro pogłębi się, to należy przygotować maszyny drukarskie do produkcji _ odrodzonej _ waluty irlandzkiej.

Dziennik, powołując się na źródła _ zorientowane w sprawie _, zapewniał, że banki centralne rozważają potrzebę opracowania planów na wypadek rozpadu strefy euro.

W wypowiedzi dla RTE, analityk firmy Seven Investment Management, Justin Urquhart Stewart, zapewnił, że pogłoski w sprawie działań banku centralnego pochodzą _ z rozmaitych źródeł _. Ekspert dodał, że kryzys bankowy w Irlandii został już przezwyciężony i gospodarka kraju poprawi swą kondycję wraz z porzuceniem europejskiej waluty.

Czytaj więcej o kryzysie w strefie euro
[ ( http://static1.money.pl/i/h/156/t179356.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/osmy;szczyt;ue;atmosfera;zagrozenia;rozpadem,105,0,985449.html) Na szczycie mówią otwarcie: Unia może się rozpaść Politycy nie szczędzą mocnych słów i ostrzegają: Stawką jest nie tylko wspólna waluta, ale przyszłość Unii Europejskiej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/145/t198289.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/tusk;nie;chce;unii;dwoch;predkosci,156,0,985244.html) Tusk: Trzeba decyzji, nie ma więcej czasu Tusk powiedział, że na szczycie w Brukseli trzeba przyjąć konkretny i dokładny plan działań antykryzysowych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/68/t129092.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/pomysl;na;ratowanie;eurolandu;niemcy;maja;racje,77,0,984141.html) Pomysł na ratowanie Eurolandu. Niemcy mają rację Profesor Stanisław Gomułka mówi o tym, czy czeka nas Eurogedon.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)