Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Islamiści grożą "wulkanem zemsty"

Powiązane z Al-Kaidą Islamskie Państwo Iraku i Lewantu zagroziło atakami na obiekty służb bezpieczeństwa i sił zbrojnych syryjskiego reżimu w odwecie za niedawny atak chemiczny koło Damaszku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polaris/East News)

Powiązane z Al-Kaidą Islamskie Państwo Iraku i Lewantu zagroziło wulkanem zemsty, jak określono ataki na obiekty służb bezpieczeństwa i sił zbrojnych syryjskiego reżimu w odwecie za niedawny atak chemiczny koło Damaszku.

Poinformowała o tym SITE Monitoring Group - organizacja śledząca działalność online ugrupowań terrorystycznych. W oświadczeniu z datą 26 sierpnia ISIL zapowiada ukaranie Syrii za _ serię masakr _, w tym atak z użyciem gazu bojowego, w którym - jak twierdzi opozycja syryjska - zginęło do 1300 osób.

Według ISIL decyzja o _ wulkanie zemsty _ zapadła na spotkaniu ośmiu frakcji opozycji syryjskiej.

Bojownicy Islamskiego Państwa Iraku i Lewantu, czyli odłamu Al-Kaidy, którzy coraz liczniej walczą w Syrii po stronie powstańców, przyczyniają się do radykalizacji konfliktu; deklarują, że ich celem jest islamskie państwo _ od Dijali w Iraku po Bejrut _.

ISIS wyrosło z ugrupowania pod nazwą Al-Kaida w Iraku. Ma obecnie własną bazę na północy Syrii.

Czytaj więcej w Money.pl
USA: "Assad przekroczył czerwoną linię" Czy USA podjęły już decyzję w sprawie interwencji?
Rosji nie podoba się decyzja USA w sprawie... Rosja wyraziła ubolewanie z powodu odłożenia konsultacji, dotyczących Syrii.
W Syrii użyto broni chemicznej. Są dowody! -_ Zastosowano ją na dużą skalę _ - stwierdził John Kerry. -_ Zabijanie cywilów, kobiet i dzieci, to po prostu moralna plugawość _ - podkreślił.
Tagi: interwencja zbrojna w syrii, syria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz