Notowania

atom w iranie
24.11.2013 08:05

Izrael krytykuje genewskie porozumienie z Iranem

Izrael uznał, że nie ma wobec porozumienia w Genewie żadnych zobowiązań.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tallicfan20 / domena publiczna)
premier Benjamin Netanjahu

Izrael krytycznie ocenił zawarte w niedzielę w nocy w Genewie porozumienie sześciu światowych mocarstw z Iranem. Nazwał je złą umową i uznał, że nie ma wobec niego żadnych zobowiązań.

- _ To zła umowa _ - oświadczył członek rady bezpieczeństwa premiera Benjamina Netanjahu, minister gospodarki Naftali Bennett.

- _ Izrael nie jest zaangażowany w porozumienie genewskie. Iran zagraża Izraelowi i Izrael ma prawo się bronić _ - powiedział w izraelskim radiu wojskowym.

Juwal Szteinic, izraelski minister ds. strategicznych i służb specjalnych odpowiedzialnych za stosunki międzynarodowe, w tym monitorowanie irańskiego programu nuklearnego, zauważył, że dokonane w ostatniej chwili poprawki do umowy _ są dalekie od zadowalających _.

- _ To porozumienie nadal jest złe i sprawi, że będzie o wiele trudniej niż do tej pory znaleźć w przyszłości właściwe rozwiązanie _ - mówił Szteinic. _ Bardziej prawdopodobne, że Iran zbliży się do budowy bomby _ - dodał.

Iran w przeszłości groził _ wymazaniem Izraela z mapy _, w swym arsenale posiada też pociski zdolne dolecieć do izraelskiego terytorium. Dlatego też Izrael twierdzi, że Iran, który zdobędzie bombę atomową, stanowi zagrożenie dla niego istotne zagrożenie.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: atom w iranie, izrael, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz