Notowania

izrael
29.01.2013 18:24

Izrael nie stawi się na poświęconej mu sesji Rady Praw Człowieka ONZ

Do udziału w rozpoczętych przed dwoma tygodniami posiedzeniach Rady, które kończą się w najbliższy piątek, zaproszono przedstawicieli 14 krajów. Izrael jest jedynym, który z zaproszenia nie skorzysta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(pldrtbrennan/CC/Flickr)

Rząd Izraela postanowił nie wysyłać swego przedstawiciela na posiedzenie Rady Praw Człowieka ONZ, na której ma być przedstawiony okresowy raport w sprawie przestrzegania podstawowych praw człowieka w tym kraju.

Izrael zbojkotował sesję specjalną poświęconą mu po raz pierwszy w historii Rady - zauważyła agencja AFP.

_ - Stwierdziłem, że delegacja izraelska nie jest obecna _ - oświadczył przewodniczący Rady, którym został wybrany na ten rok stały przedstawiciel Polski przy Biurze ONZ w Genewie Remigiusz Henczel.

Do udziału w rozpoczętych przed dwoma tygodniami posiedzeniach Rady, które kończą się w najbliższy piątek, zaproszono przedstawicieli 14 krajów. Izrael jest jedynym, który z zaproszenia nie skorzysta.

Izrael nie jest jednym z 47 członków Rady, ale podobnie jak pozostali członkowie ONZ ma formalny obowiązek okresowego poddawania się jej ocenie w kwestii przestrzegania praw człowieka.

Nieobecność delegacji Izraela nie jest niespodzianką - komentuje AFP. Zerwał on mosty łączące go z Radą - przypomina - kiedy w marcu 2012 roku utworzyła ona pierwszą niezależną misję celem zbadania następstw zakładania osiedli żydowskich na _ palestyńskich terytoriach okupowanych, łącznie ze Wschodnią Jerozolimą _.

W liście skierowanym do AFP w październiku 2012 roku izraelska misja przy ONZ w Genewie zapowiadała zawieszenie swych kontaktów z Radą _ ponieważ od długiego czasu jest on traktowany inaczej niż pozostałe kraje _.

Ambasador Henczel wyraził dziś ubolewanie z powodu decyzji Izraela i zwrócił się do jego władz o _ ponowne podjęcie współpracy _.

Czytaj więcej w Money.pl
Oni też walczą z Chinami o prawo do wysp Pekin rości sobie pretensje do wysp na Morzu Południowochińskim. Filipińczycy obstają przy swoim.
140 państw dogadało się w sprawie... Po czterech latach trudnych negocjacji ponad 140 państw porozumiało się ws. pierwszej globalnej, prawnie wiążącej konwencji, mającej na celu redukcję zanieczyszczenia środowiska rtęcią.
Zabili piątkę dzieci. W omyłkowym ostrzale Siły Unii zostały wcześniej zaatakowane przez islamskich bojowników.
Tagi: izrael, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz