Notowania

izrael
07.11.2011 07:45

Izrael: Rozpoczął się strajk generalny

Dziś rano w Izraelu rozpoczął się strajk generalny. Protestuje m.in. służba zdrowia, banki, lotniska i portów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Bonek)

Dziś rano w Izraelu rozpoczął się strajk generalny, który - jak zapowiadali organizatorzy - miał objąć zwłaszcza służbę zdrowia oraz sparaliżować m.in. pracę banków, lotnisk i portów. Czas strajku skrócono jednak do czterech godzin.

Strajk rozpoczął się o godz. 6 rano czasu lokalnego (godz. 5 czasu polskiego), a zakończy się o godz. 10 - twierdzą izraelskie media. Jak zapowiadano, lotnisko Ben Guriona pod Tel Awiwem miało przestać działać od godziny ósmej.

Decyzję o skróceniu strajku do czterech godzin podjął w nocy sąd pracy, gdy fiaskiem zakończyły się rozmowy przedstawicieli związków zawodowych i ministerstwa finansów na temat warunków zatrudnienia pracowników tymczasowych. Sąd oświadczył, że obie strony nie miały dość czasu na negocjacje i zalecił natychmiastowe wznowienie rozmów. W czwartek strony mają poinformować sąd o stanie rozmów.

Akcję zorganizowała potężna centrala związków zawodowych Histadrut. Skupia ona setki tysięcy pracowników sektora publicznego.

Strajk odbywa się w obronie ok. 250 tys. pracowników tymczasowych, tzw. kontraktowych, którzy są angażowani przez agencje zatrudnienia i mają gorsze warunki pracy niż członkowie służby cywilnej będący bezpośrednio na rządowej liście płac. Związki żądają zatrudniania na tych samych warunkach także pracowników kontraktowych.

Czytaj więcej o sprawach Izraela
[ ( http://static1.menstream.pl/i/art/84/181076_tiny.jpg ) ] (http://menstream.pl/tomasz-bonek/jerozolima-najbardziej-sklocone-miasto-swiata,0,958084.html) Jerozolima. Najbardziej skłócone miasto świata Ortodoksyjny Żyd pluje na krzyż, ksiądz wyzywa na ulicy rabina, obaj nienawidzą muzułmanina, który prowadzi sklep nieopodal. Tak jest wcale nie sporadycznie w świętym mieście trzech religii
[ ( http://static1.money.pl/i/h/139/t87179.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci_agencyjne/iar/artykul/izrael;planuje;budowe;osiedli;zemsta;za;unesco,50,0,956466.html) Nie zmienią decyzji. Zemsta za UNESCO? Unia Europejska zaapelowała do rządu Izraela, by się wycofał z decyzji o przyspieszeniu budowy mieszkań w Jerozolimie Wschodniej i na Zachodnim Brzegu.
Tagi: izrael, strajk, wiadomości, praca, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, czołówki, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz