Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Izrael ustąpił. Uwalnia kolejnych Palestyńczyków

0
Podziel się:

Grupa 26 arabskich więźniów wyszła w nocy na wolność. Amnestia to część planu ustępstw poczynionych przez Izrael w ramach negocjacji pokojowych.

Izrael ustąpił. Uwalnia kolejnych Palestyńczyków
(pldrtbrennan/CC/Flickr)

Kolejni Palestyńczycy zwolnieni z izraelskich więzień. Grupa 26 arabskich więźniów wyszła w nocy na wolność. Amnestia to część planu ustępstw poczynionych przez Izrael w ramach rozpoczętych pół roku temu izraelsko-palestyńskich negocjacji pokojowych.

Grupa 26 Palestyńczyków jest trzecią z kolei, która w ostatnich miesiącach wychodzi na wolność. Wszyscy spędzili za kratkami co najmniej 19 lat i trafili do więzień przed zawarciem porozumień w Oslo. Ośmiu z nich, mieszkańców Strefy Gazy i wschodniej Jerozolimy zwolniono jeszcze wieczorem, a pozostali, mieszkańcy Zachodniego Brzegu, wyszli na wolność po północy miejscowego czasu.

Zwolnieni siedzieli za kratkami pod zarzutami zabójstwa Izraelczyków. Decyzja o amnestii kolejny raz wzbudziła kontrowersje i protesty w samym Izraelu. _ Przyszliśmy do Sądu Najwyższego, by żądać sprawiedliwości dla tych, którzy zostali zamordowani przez tych terrorystów _ - mówi Meir Indor, szef grupy Almagor, reprezentującej rodziny ofiar.

Na mocy zawartego wcześniej porozumienia, Izrael ma w sumie wypuścić na wolność 104 palestyńskich więźniów.

Izraelsko-palestyńskie negocjacje pokojowe zostały wznowione dzięki mediacji Amerykanów. Mało kto jednak wierzy w ich sukces. W najbliższych godzinach amerykański sekretarz stanu John Kerry ma znów odwiedzić Izrael, by namawiać obie strony do postępów w rozmowach.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)