Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
izrael
02.10.2005 10:31

Izrael wzywa swych obywateli, by opuścili Półwysep Synaj

Władze Izraela wezwały swych obywateli, by natychmiast opuścili egipski Półwysep Synaj w związku z "konkretnymi ostrzeżeniami przed atakami terrorystycznymi" - podały w niedzielę izraelskie media.

Podziel się
Dodaj komentarz

Informują one również, że tysiące Izraelczyków i tak uda się do nadmorskich miejscowości wypoczynkowych na Synaju z okazji żydowskiego dwudniowego święta Nowego Roku (Rosz Haszana). Święto to rozpoczyna się w bieżącym roku w poniedziałek o zachodzie słońca.

Według izraelskiego radia wojskowego, tajne służby są w posiadaniu informacji, wskazujących na planowane porwania izraelskich turystów na terytorium Egiptu. Jak podał w swym wydaniu internetowym dziennik "Haarec", na Synaju przebywa obecnie około 2,5 tys. Izraelczyków. Z okazji Nowego Roku zamierzało się tam udać łącznie 30 tysięcy urlopowiczów.

7 października ubiegłego roku w zamachach bombowych w egipskich kurortach na Synaju zginęło ponad 30 ludzi - w tym 11 Izraelczyków, korzystających z noworocznego urlopu. 23 lipca bieżącego roku w Szarm el-Szejk na południowym cyplu Synaju terroryści uderzyli ponownie, zabijając co najmniej 64 ludzi.

Tagi: izrael, wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz