Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

J. Kaczyński: To dziura budżetowa Tuska

0
Podziel się:
J. Kaczyński: To dziura budżetowa Tuska

Money.pl: RządDonalda Tuskama ostatnio kłopoty nie tylko z brakującymi środkami w budżecie policji, ale również w Ministerstwie Obrony Narodowej. Czy to efekt złego oszacowania dochodów i wydatków budżetu państwa na 2008 rok? * Jarosław Kaczyński, prezes PiS: *To jest nowe zjawisko, które nazywa się dziura budżetowa Tuska. Wszyscy obywatele Polski niezależnie od tego czy na co dzień zajmują się polityką czy nie, mają prawo wiedzieć jakie są tego przyczyny, jak do tego doszło i co ma być z tym zrobione na przyszłość.

Dziura Tuska to jest coś nad czym nie możemy przejść do porządku dziennego. Ta sprawa powinna zostać wyjaśniona. Również to, jak ten proces przebiegał, gdyż przecież to musiało trwać jakiś czas. Poza tym osoby, które zajmują się polityką w Sejmie, nie miały o niej bardzo długo żadnych informacji. Ja apeluje do premiera, aby tą sprawę wyjaśnił.

A jak tą dziurę załatać? PO zapowiedziała, że nie będzie powiększała deficytu tylko cięła wydatki...

Chciałbym skierować apel do premiera Donalda Tuska odnoszący się do planowanych redukcji wydatków, która ma także objąć policję, a mówiąc krótko ma uderzyć w walkę z przestępczością. Jak pokazują wydarzenia, których jesteśmy świadkami, w dalszym ciągu walka z przestępczością jest ważnym zadaniem państwa. Jesteśmy gotowi nawet do bardzo daleko idącej współpracy, po to żeby ta niezwykle ważna funkcja państwa była dalej realizowana.

A czy ta sytuacja może wpłynąć na kwestię przyjęcia euro? Rząd przyjął wczoraj informację na temat przystąpienia Polski do strefy euro w 2012 r. uważa, że korzyści z wprowadzenia euro przeważą nad kosztami i będą miały charakter długotrwały.

To wiąże się z prowadzeniem bardzo twardej polityki finansowej więc czy to ma doprowadzić do tego, że nie będą wypłacane pensje na przykład w administracji państwowej? Ja nie twierdzę, że tak będzie. Ja tylko stawiam tego rodzaju pytania. To pytanie jest jednak niezwykle ważne i premier ma święty obowiązek na nie odpowiedzieć.

ZOBACZ TAKŻE:

wiadomości
wywiad
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)