Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Jacek Rostowski dementuje. Dymisja? "Jestem tym rozbawiony"

0
Podziel się:

- Są to informacje zupełnie nieprawdziwe i nierzetelne - tak Jacek Rostowski skomentował doniesienia Newsweeka.

Jacek Rostowski dementuje. Dymisja? "Jestem tym rozbawiony"
(Krystian Maj/REPORTER)
bEUviYjp

Według dwóch niezależnych źródeł minister finansów podał się do dymisji - podał wczoraj, późno w nocy Newsweek. Krótko potem na oficjalnym koncie premiera na Twitterze pojawiło się dementi.

aktualizacja: 21 sierpnia 09:39

- _ Nie podałem się wczoraj do dymisji. Są to informacje zupełnie nieprawdziwe, nierzetelne. Dzisiaj rano ku mojemu kompletnemu zdumieniu, okazuje się, że w nocy - a poszedłem spać o 10 wieczór - miała miejsce medialna 'burza w szklance wody' _ - powiedział minister finansów Jacek Rostowski.

bEUviYjr

Według _ Newsweeka _ Rostowski złożył rezygnację z funkcji ministra finansów na ręce premiera kilka godzin wcześniej. Donald Tusk miał zastanawiać się, czy ją przyjąć.

Na donosy _ Newsweeka _ szybko zareagował premier, który na swoim Twitterze zdementował informację tygodnika, pisząc krótko: _ Minister Rostowski nie złożył żadnej dymisji! _I dodał: _ Plotki czy nagonka? _

- _ Jestem tym rozbawiony i oczywiście zdziwiony. Premier Tusk odniósł się wczoraj do plotek. Uważam, że nie można komentować plotek i dawać się wpuszczać w kanał komentowania ich. Premier słusznie odmówił i ja będę robił tak samo _ - dodał Rostowski.

_ Newsweek _ przypominał, że już od kilku dni w mediach pojawiały się spekulacje, że premier może zdymisjonować Jacka Rostowskiego przy okazji szykowanej na jesień rekonstrukcji rządu. Pierwsza pisała o tym agencja Reutera, która powoływała się na informacje z trzech nieoficjalnych źródeł zbliżonych do premiera.

bEUviYjx

Wcześniej Reuter spekulował też, kto może zastąpić Rostowskiego. Wymieniano Janusza Lewandowskiego, który obecnie piastuje stanowisko unijnego komisarza do spraw budżetu. Padało również nazwisko Jana Krzysztofa Bieleckiego, doradcy ekonomicznego Donalda Tuska.

Zarówno eksperci jak i obywatele niezmiennie uznają ministra Jacka Rostowskiego za najgorszego szefa finansów III RP. Jak wynikaz ostatniej ankiety Money.pl,liczba jego krytyków stale rośnie.

[

bEUviYjy

]( http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/balcerowicz;nokautuje;rostowskiego;oto;najlepsi;i;najgorsi;ministrowie;finansow;iii;rp,2,0,1353218.html )

Premier plotek nie komentuje

- _ To wyłącznie plotka, nie zamierzam tego komentować _ - tak Donald Tusk na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu odniósł się do doniesień agencji Reuters, jakoby w ciągu najbliższych miesięcy miało dojść do dymisji Rostowskiego.

_ - Szlachectwo zobowiązuje, więc wydawałoby się, że Reuters, jako jedna z najbardziej szanowanych na świecie agencji, nie będzie uprawiała dość modnej ostatnio publicystyki opartej wyłącznie na własnej wyobraźni albo na plotkach. Nawet, jeśli to jest agencja z takim autorytetem, to ponieważ posługuje się wyłącznie plotką - nie zamierzam tego komentować _ - mówił premier.

bEUviYjz

Doniesienia mediów zdementował również Wydział Prasowy Ministerstwa Finansów. W komunikacie resortu podkreślono, że informacje na temat ewentualnej dymisji Rostowskiego są nieprawdziwe.

Pierwsza reakcja inwestorów z rynku walutowego była jednoznaczna - umocnienie polskiego złotego. Jednak przed północą, gdy pojawiło się dementi, kurs powrócił w okolice poprzednich poziomów.

Zobacz, jak doniesienia o dymisji Rostowskiego wpłynęły na kurs euro Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/22/m277782.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rostowski;jest;jak;nikodem;dyzma;finansow,76,0,1351756.html) *_ Rostowski jest jak Nikodem Dyzma finansów _ * Zbigniew Giżyński z PiS pytał kiedy premier pozbędzie się z rządu tego szkodnika, jak nazwał ministra finansów.

bEUviYjA

Rząd na wczorajszym posiedzeniu przyjął projekt nowelizacji budżetu państwa na 2013 rok ze wzrostem deficytu o około 16 mld zł z 35,6 mld zł zapisanych w ustawie.

Ograniczenie wydatków budżetowych w przyjętej nowelizacji wynosi 7,656 mld zł wobec 8,5-8,6 mld zł, jakie wcześniej zapowiadali przedstawiciele rządu. Opozycja domaga się - w związku z nowelą budżetu - dymisji wicepremiera Rostowskiego

Czytaj więcej w Money.pl
Jeśli zrezygnujemy, pozbawimy się głosu... Nie zobowiązania, a korzyści. W ten sposób do poparcia paktu fiskalnego przekonywał posłów minister finansów.
Odwołanie Rostowskiego. _ To tylko plotka _ Donald Tusk nie zamierza komentować doniesień agencji Reuters, jakoby w czasie jesiennej rekonstrukcji miał odwołać ministra finansów.
Deficyt większy o 16 mld. Rząd zadecydował Zmiany są konieczne, gdyż w państwowej kasie zabraknie około 24 mld zł.
bEUviYjS
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)