Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Andrzej Zwoliński
|

Jak dojechać na Euro 2012 do Wrocławia?

0
Podziel się:

Do stolicy Dolnego Śląska przyjedzie najwięcej Czechów i Rosjan.

Jak dojechać na Euro 2012 do Wrocławia?
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Wrocław podczas EURO 2012 będzie gościł drużyny Czech (rozegrają tu wszystkie mecze grupowe), Rosji, Grecji oraz Polski. Ponieważ czescy kibice przyjadą tu głównie samochodami, w mieście wprowadzono szereg zmian w ruchu.

Zmiany te będą obowiązywały zwłaszcza w dni meczów - czyli 8, 12 i 16 czerwca. Poza tymi dniami ruch będzie odbywał się normalnie. W dni meczów zaś, głównie popołudniami i wieczorem, w okolicach Stadionu i Strefy, najwygodniej będzie jechać komunikacją miejską.

W celu ułatwienia poruszania się po Wrocławiu kibicom, którzy podczas Euro będą tu po raz pierwszy, przystanki i linie komunikacji miejskiej, którymi można dostać się na stadion oraz do strefy kibica, zyskają specjalne oznaczenie turniejowe. Tablice koloru białego przeznaczone są dla osób podróżujących samochodami i autokarami, a fioletowe dla ruchu pieszego (w tym dojścia do przystanków, stadionu czy strefy kibica). Będą one umieszczone w sąsiedztwie parkingów oraz w najważniejszych punktach miasta.

źródło: GDDKiA

W czasie turnieju komunikacja miejska we Wrocławiu funkcjonować będzie normalnie i zgodnie z rozkładem. Jedynie w dni, kiedy we Wrocławiu rozgrywane będą mecze (tj. 8, 12 i 16 czerwca) wprowadzone zostaną czasowe zmiany w ruchu. Dodatkowo wprowadzono kilka dodatkowy linii, oraz zwiększono częstotliwość kursowania istniejących.

Komunikacja miejska wokół stadionu:

Tramwaje - 6 linii regularnych i 2 specjalne: od ul. Królewieckiej (sektory B, C): linie: 31PLUS, 32PLUS, T1od ul. Lotniczej (sektory A, D): linie 3, 33 PLUS, 10, 20, T2

Autobusy - w dni meczowe we Wrocławiu kursować będą dodatkowe linie specjalne, oznaczone T1, T2, S1, S2, F1.

Autobus linii S2 będzie kursował z centrum miasta (przystanek Galeria Dominikańska) do stadionu i z powrotem (przystanek dla wysiadających przy ul. Białoskórniczej). Autobus linii S1 będzie kursował z lotniska do stadionu i z powrotem. Autobus linii F1 będzie kursował z lotniska do centrum (przystanek dla wysiadających przy ul. Białoskórniczej) i z powrotem (kurs zaczyna z przystanku Galeria Dominikańska). Ten autobus będzie kursował także dzień przed i dzień po meczu.

W pozostałe dni (niemeczowe) w okolice stadionu można dotrzeć tramwajami nr 3, 10, 20, 31 PLUS, 33 PLUS oraz pociągami zatrzymującymi się na stacji Wrocław Stadion.

W dni meczów w okolicy stadionu obowiązywać będzie zmieniona organizacja ruchu. W pozostałe dni ruch będzie odbywał się normalnie.

Wrocławska strefa kibica może gościć nawet 45 tysięcy fanów piłki nożnej. Poza transmisjami meczów będzie w niej można zobaczyć koncerty, zagrać w piłkę, wziąć udział w zabawach i konkursach. Goście znajdą w niej ponadto punkty gastronomiczne oraz zaplecze sanitarne. Wstęp do Strefy jest bezpłatny (za wyjątkiem niektórych koncertów)

Strefa kibica we Wrocławiu zajmuje obszar Rynku, Pl. Solnego i ul. Świdnicką i znajduje się w odległości 1,5 km od Dworca Głównego PKP.

W związku z funkcjonowaniem strefy kibica, w dzień meczowy (8, 12, 16 czerwca 2012 r.) będzie obowiązywał zakaz ruchu i parkowania w okolicy Rynku, w strefie ograniczonej ulicami Kazimierza Wielkiego, Grodzką i Piaskową. Przez cały okres funkcjonowania strefy będzie obowiązywał zakaz parkowania na wyznaczonych trasach dojścia do strefy.

Uprawnienia do wjazdu w strefę ograniczeń w ruchu posiadać będą: mieszkańcy na podstawie zameldowania lub umowy najmu, osoby niepełnosprawne na podstawie orzeczenia (legitymacji) o niepełnosprawności, goście hotelowi na podstawie potwierdzonej rezerwacji hotelowej, serwisanci w celu dokonania pilnych napraw (gaz, telekomunikacja itd.) na podstawie dokumentu poświadczającego konieczność dokonania naprawy w danym momencie.

Osoby te są upoważnione do wjazdu do strefy, jednak parkować mogą tylko i wyłącznie na parkingach wewnętrznych i podziemnych.

Jak dojechać do strefy, korzystając z komunikacji miejskiej?

Korzystając z tramwajów należy wysiąść na jednym z następujących przystanków: Rynek (linie: 3, 10, 14, 20, 24, 33+, oraz specjalne w dni meczów we Wrocławiu T1, T2), Świdnicka (linie: 3, 10, 33+, oraz specjalne w dni meczów we Wrocławiu T1, T2) Oławska (linie: 6, 7) lub Galeria Dominikańska (linie: 3, 4, 5, 8, 9, 10, 23, 33 PLUS, oraz specjalne w dni meczów we Wrocławiu T1). Z wszystkich tych przystanków spacer na Rynek zajmie zaledwie kilka minut.

Korzystając z komunikacji autobusowej wybieramy linie, które mają przystanki o nazwie: Galeria Dominikańska, Rynek, Świdnicka.

Autobus wahadłowy, czyli shuttle bus F1 (tylko w dni meczów we Wrocławiu) jadący z lotniska do centrum i z powrotem, będzie wzmocnieniem dla regularnego połączenia linii 406.

Jako że w bezpośrednim sąsiedztwie stadionu nie sposób byłoby pomieścić wszystkich aut, którymi przyjadą kibice, w mieście przygotowano sieć parkingów typu P+R.

Dla wygody kibiców oraz usprawnienia komunikacji są one połączone ze stadionem i strefą kibica poprzez sieć połączeń autobusowych i tramwajowych. Przystanki komunikacji zbiorowej zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie poszczególnych parkingów Park+Ride opatrzone są tablicami z numerem danego parkingu. W okolicach parkingów zostaną umieszczone też specjalne znaki informujące o kierunku, czasie i sposobie dotarcia na stadion bądź do strefy kibica.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)