Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
08.10.2005 09:19

Jak głosujemy na prezydenta?

Jutro wybory prezydenckie. O najwyższy urząd w państwie ubiega się dwunastu kandydatów. W porządku alfabetycznym: Henryka Bochniarz, Marek Borowski, Leszek Bubel, Liwiusz Ilasz, Lech Kaczyński, Jarosław Kalinowski, Janusz Korwin-Mikke, Andrzej Lepper, Jan Pyszko, Adam Słomka, Donald Tusk i Stanisław Tymiński.

Podziel się
Dodaj komentarz

Po okazaniu dowodu osobistego obwodowej komisji wyborczej dostaniemy białą kartę formatu A4 z nazwiskami kandydatów. Głosujemy, stawiając znak "X" w kratce z lewej strony przy nazwisku osoby, którą popieramy. Jeżeli postawimy więcej "iksów" lub nie postawimy żadnego, głos będzie nieważny.
Na karcie znają się także nazwiska dwóch osób skreślonych z listy kandydatów: Macieja Giertycha i Daniela Podrzyckiego. Karty były już bowiem wydrukowane, gdy pierwszy z nich zrezygnował ze stratu w wyborach, a drugi zginął w wypadku samochodowym. Głos oddany na nich będzie nieważny, chyba że zorientujemy się w pomyłce i oddamy swój głos na inną osobę.
By nie popełnić błędu, warto przeczytać obwieszeczenia w lokalach wyborczych i pouczenie na karcie do głosowania. Pomocą będą służyć także członkowie obwodowych komisji.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz