Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Jak zwiększyć zainteresowanie inwestorów regionem?

0
Podziel się:

Pod patronatem Money.pl spotkają się politycy, biznesmeni i samorządowcy. W Krzyżowej zastanawiać się będą co zrobić, by zwiększyć atrakcyjność inwestycyjną Dolnego Śląska.

Pod patronatem Money.pl spotkają się politycy, biznesmeni i samorządowcy. W Krzyżowej zastanawiać się będą co zrobić, by zwiększyć atrakcyjność inwestycyjną Dolnego Śląska.

Dolnośląskie Forum Polityczne i Gospodarcze, które odbędzie się w dniach 25 – 27 listopada już po raz siódmy to jedyne tego typu spotkanie w Polsce, gdzie o losach regionu rozmawia ponad 700 uczestników. To przedsiębiorcy politycy, naukowcy oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych.

Tegoroczne spotkanie Dolnośląskiego Forum Politycznego i Gospodarczego odbędzie się, tradycyjnie już, w Ośrodku Fundacji Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego w Krzyżowej koło Świdnicy. Debata na Forum w Krzyżowej będzie się ogniskować na identyfikowaniu istniejących i poszukiwaniu nowych obszarów wolności na Dolnym Śląsku. - Wierzymy, że takie spojrzenie przyczyni się do znalezienia sposobów na stworzenie dobrego klimatu dla przedsiębiorczości na Dolnym Śląsku, a co za tym idzie zwiększy atrakcyjność inwestycyjną naszego regionu – mówi Janisław Muszyński, inicjator Forum.
W tym roku organizatorzy przewidują w Krzyżowej obecność około 700 osób. W Forum będą uczestniczyć zarówno goście z Dolnego Śląska, jak i z całej Polski. Zaproszeni zostali również goście zagranicznych.
Istotnym zadaniem stojącym przed uczestnikami tegorocznego Forum będzie znalezienie na Dolnym Śląsku obszarów wolności, dzięki którym uda nam się odnieść sukces i stać się europejskim liderem. Patrząc w przyszłość, aby przyciągać inwestycje Dolny Śląsk musi być postrzegany jako obszar przyjazny przedsiębiorcy, stwarzający szanse swobodnego prowadzenia działalności gospodarczej.

„Dolny Śląsk musi się otwierać nie tylko na inne regiony w Polsce, ale również na partnerów międzynarodowych oraz budować mechanizmy przyciągania na Dolny Śląsk inwestorów, którzy w naszym regionie postanowią ulokować swój kapitał. W tych działaniach pomocne są prezentowane na Forum osiągnięcia krajów europejskich, które odniosły sukces. W poprzednich latach przyglądaliśmy się Irlandii i Republice Federalnej Niemiec. W zeszłym roku zaś uwagę zwróciliśmy na naszego południowego sąsiada - Czechy. Dla Dolnego Śląska korzystne będzie, aby w tej części Europy odrodził się tygiel trzech narodów, a Niemcy jak i Czesi widząc swoją szansę na Dolnym Śląsku będą przyczyniać się do jego rozwoju. Takie otwarcie na naszych sąsiadów zwiększa konkurencyjność i atrakcyjność inwestycyjną naszego regionu” – tłumaczą organizatorzy.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)