Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Jakie cięcia czekają budżet MON?

0
Podziel się:

Prezydent zaznaczył, że ważne, by w kolejnych latach nie odstępować od zasady przeznaczania 1,95 procent PKB na obronę

Jakie cięcia czekają budżet MON?
(PAP/Jakub Kamiński)

_ Tegoroczne oszczędności w budżecie ministerstwa nie zaszkodzą Polskim Siłom Zbrojnym _ - mówi Prezydent Bronisław Komorowski. W tym roku resort obrony musi ograniczyć wydatki o 3 miliardy złotych.

W wywiadzie dla radiowej Jedynki z okazji Dnia Wojska Polskiego Bronisław Komorowski powiedział, że oszczędności w armii będą bolesne, jednak ograniczenie wydatków tylko w tym roku nie spowoduje katastrofy.

Prezydent zaznaczył, że ważne, by w kolejnych latach nie odstępować od zasady przeznaczania 1,95 procent PKB na obronę. Bronisław Komorowski powiedział, że odbył w tej sprawie rozmowę z premierem. Zapewnił, że będzie dbał, by nie zabrakło pieniędzy na najważniejsze sprawy w polskiej armii.

Oszczędności przyniesie natomiast stopniowe wycofywanie się Polski z misji zagranicznych. Bronisław Komorowski mówił, że nasz kraj jest członkiem NATO i może się okazać, iż będzie brać udział w takich misjach w przyszłości. Zaznaczył jednak, że taką decyzję należy podejmować po długim namyśle. Prezydent zwrócił uwagę, że priorytetem jest dla nas obrona własnego terytorium.

W tym celu przyjęto ustawę, która pozwala na uruchomienie procedur w sprawie umieszczenia w Polsce elementów tarczy antyrakietowej. Prezydent dodał, że w przyszłym roku zostaną podjęte pierwsze działania w tym kierunku. Tarcza ma być częścią większego przedsięwzięcia NATO.

Czytaj więcej w Money.pl
Oto najnowsi polscy generałowie Sukces generałów będzie sukcesem całej armii - powiedział prezydent Bronisław Komorowski, wręczając nominacje generalskie oraz ordery i odznaczenia państwowe.
Msza święta w intencji Wojska Polskiego Uczestniczą w niej m.in. zwierzchnik sił zbrojnych prezydent Bronisław Komorowski z małżonką Anną Komorowską i szef MON Tomasz Siemoniak.
Wojsko już świętuje. Będzie grochówka Dwudniową imprezę rozpocznie wystawa poświęcona generałowi Stanisławowi Szeptyckiemu.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)