Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Jamał II korzystny. Ale tylko dla Rosji

0
Podziel się:

Zdaniem rosyjskich analityków, Polska chce zarobić na tranzycie. Czy to się uda?

Jamał II korzystny. Ale tylko dla Rosji
(Evgeny Gerashchenko/CC BY-SA 2.5/wikimedia)

Rosyjski dziennik _ Kommiersant _ pisze, że nie było dla niego zaskoczeniem podpisanie przez Gazprom i polską firmą EuRoPol GAZ memorandum dotyczącego budowy drugiej nitki gazociągu Jamał - Europa. Jednak - jak zauważa gazeta - _ polskie władze w ostatnich dniach niejednokrotnie mówiły o swoim sceptycznym nastawieniu do inicjatywy realizacji tego projektu _.

Zdaniem analityka Wiaczesława Miszczenki - cytowanego przez portal internetowy _ Gazeta.Ru _- polscy politycy _ są zobowiązani do mówienia o dywersyfikacji dostaw i do zmniejszenia zależności od Rosji, gdyż jest to motyw przewodni całej polskiej polityki _.

Miszczenko twierdzi, że w przypadku drugiej nitki gazociągu jamalskiego nie chodzi jednak o dodatkowe dostawy do Polski. _ Chodzi o dochody dla Polski z tranzytu. EuRoPol GAZ to doskonale rozumie i właśnie dlatego gotowy jest do współpracy z Gazpromem _- ocenia rosyjski ekspert.

Z kolei inny analityk Michaił Korczemkin radzi Polsce aby podpisała z Gazpromem kontrakt zgodnie z którym rosyjski monopolista płaciłby naszemu krajowi za tranzyt niezależnie od tego czy gaz będzie transportowany tym gazociągiem czy nie.

Czytaj więcej w Money.pl
Polecą głowy za memorandum z Gazpromem? _ Okazuje się, że minister Budzanowski nie ma żadnej kontroli nad spółkami skarbu państwa. _
Gazprom już podpisał i chce budować w Polsce. Premier nic o planach Rosjan nie wie _ Decyzje Gazpromu, nie są konsultowane z polskim rządem i Bogu dzięki. _
Gazociąg przez Polskę? Putin zdradza szczegóły Szef Gazpromu odniósł się do kwestii _ pewności i stabilności dostaw gazu dla Polski, Słowacji i Węgier _. Padły konkrety.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)