Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Janusz Palikot: Unia Lewicy będzie współtworzyła nową partię

0
Podziel się:

- Partie, które będą współtworzyły nową formację nie są wielkimi partiami, ale mają struktury prawie we wszystkich okręgach wyborczych - zapowiedział lider Ruchu Palikota.

Janusz Palikot: Unia Lewicy będzie współtworzyła nową partię
(Maciej Goclon/East News)
bEUGESwl

Unia Lewicy będzie współtworzyła nową centrolewicową partię z Ruchem Palikota - zapowiedział dziś w Szczecinie Janusz Palikot. W tej sprawie trwają także rozmowy z Wandą Nowicką, Kongresem Kobiet i Polską Partią Pracy.

_ Jest już większość do dokonania odpowiednich zmian w statucie Ruchu Palikota i do zatwierdzenia odpowiednich umów. Wczoraj rada polityczna w Warszawie zatwierdziła porozumienia ze stowarzyszeniem Europa Plus, Partią Demokratyczną, Racją Polskiej Lewicy i, o czym po raz pierwszy mówię, z Unią Lewicy (...). Możemy być pewni, że 6 października przynajmniej pięć tych środowisk politycznych stworzy nową partię _ - powiedział Palikot na konferencji prasowej.

_ Trwają nadal rozmowy z Wandą Nowicką i środowiskiem Kongresu Kobiet oraz z Polską Partią Pracy, w najbliższym tygodniu zapadną ostateczne decyzje w tym zakresie _ - dodał.

bEUGESwn

Jak mówił Palikot, partie które będą współtworzyły nową formację nie są _ wielkimi partiami _, ale mają struktury prawie we wszystkich okręgach wyborczych i w _ istotny sposób _ zasilą nową formację.

Pytany przez dziennikarzy o możliwe poparcie dla nowej partii Palikot mówił, że _ w zasięgu jest od 14 do 17 proc. poparcia w kwietniu przyszłego roku _. _ Potem, jeśli się to potwierdzi w wyborach i kampania będzie dobra, to daje szansę podniesienia wyniku. W 2015 r. mamy szansę wygrać wybory _ - ocenił.

Palikot zapowiedział kilka tygodni temu, że na kongresie RP powstanie nowa centrolewicowa partia polityczna.

Czytaj więcej w Money.pl
Jarosław Gowin: będzie nowa partia Praca, rodzina, wolność, tradycja, solidarność. Jarosław Gowin mówi o planach na polityczną przyszłość i myśli o tym, co mówią o nim w Warszawie.
Palikot nie pozwoli, aby Tusk i Kaczyński... Podczas zaplanowanego na 6 października kongresu nowej partii, tworzonej z inicjatywy Ruchu Palikota, będzie przedstawiona nowa koncepcja polityki gospodarczej i nowy plan rozwoju Polski.
"Republikanie nie mają szansy w polityce" Tak uważa profesor Janusz Majcherek, który argumentuje, że Polacy oczekują stabilności polityki i nowe inicjatywy ich nie interesują.
bEUGESwO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)