Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Janusz Piechociński: Nie możemy zmarnować ani jednego euro czy złotówki

0
Podziel się:

Najważniejsze - zdaniem wicepremiera Piechocińskiego - jest, by podtrzymać dobre tendencje polskiej gospodarki.

Janusz Piechociński: Nie możemy zmarnować ani jednego euro czy złotówki
(MARIUSZ GRZELAK/Agencja SE/East News)

Minister gospodarki stwierdził, że ważne jest także, by nie zmarnować ani jednego euro czy złotówki. - _ Musimy wykorzystać ten potencjał, przyśpieszyć i uruchomić kolejne inwestycje _ - zaznaczył prezes PSL na konferencji prasowej zorganizowanej w zakładzie Hispano-Suiza. Firma ta produkuje części dla branży lotniczej i motoryzacyjnej, jest częścią międzynarodowego koncernu Safran.

Zdaniem Piechocińskiego, Polska może być dumna z takich zakładów jak ten w Sędziszowie Młp., bo - jak ocenił - produkcja związana z wyspecjalizowaną techniką lotniczą i motoryzacyjną jest świadectwem jakości kadr i wyposażenia firmy.

Według niego firma jest też świetnym przykładem tego jak polska gospodarka potrafi zaadoptować światowe standardy. _ - Powstał tu wysokospecjalistyczny zakład, który dostarcza części dla światowych potentatów, z Airbusem (p roducent samolotów - przyp. red. ) na czele. W tej firmie pracuje już ponad 500 osób _ - podkreślił minister gospodarki.

Wicepremier przypomniał, że rząd zdecydował ostatnio o rozszerzeniu mieleckiej strefy ekonomicznej o tereny w Sędziszowie Młp. Jak zaznaczył, jedna złotówka zainwestowana w SSE daje kolejne osiem zł, które można wykorzystać w regionie.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/165/m97445.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/powolano;komitet;gospodarczy;mysli;strategicznej,212,0,1328340.html) *Powołano Komitet Gospodarczy Myśli Strategicznej * Janusz Piechociński podkreślał otwierając posiedzenie, że najważniejszym zadaniem Komitetu będzie wyznaczanie kierunków polityki gospodarczej Piechociński przypomniał także, że PSL pracuje na zapisami dotyczącymi prawa kosmicznego. W jego ocenie jest to duża szansa dla polskiej gospodarki.

- _ Chcielibyśmy od tego sukcesu, jakim jest w Polsce przemysł lotniczy, pójść dalej i przyciągać najnowsze technologie związane z technologiami kosmicznymi. Są one najbardziej innowacyjne, najbardziej konkurencyjne i globalne, bo tylko w takiej przestrzeni może, ze skutkiem pozytywnym, ścigać się polska gospodarka _ - przekonywał lider ludowców.

Aby wykorzystać tę szansę potrzebna jest, według Piechocińskiego, ponadpartyjna współpraca. Dlatego zaapelował on do polityków, aby myśleć wspólnotowo i wykorzystać ożywienie gospodarcze do wzmacniania polskiej gospodarki.

Piechociński na Podkarpaciu odwiedzi w środę także m.in. Zakłady Magnezytowe w Ropczycach, cukrownie w Ropczycach, natomiast w Strzyżowie spotka się z pracownikami i zarządem spółdzielni produkującej słodycze. Jego wizyta w regionie ma związek z toczącą się kampanią wyborczą do Senatu, w której startuje m.in. wspólny kandydat PSL i PO Mariusz Kawa. Wybory uzupełniające do Senatu w okręgu nr 55 odbędą się 8 września.

Czytaj więcej w Money.pl
Za wcześnie by mówić o ożywieniu Bank BNP Paribas przewiduje, że z powodu niskiego krajowego popytu, wzrost PKB będzie zależny od koniunktury na Zachodzie.
Polska jest w kryzysie? Szokujące wyniki sondażu Szybko spada liczba optymistów, wyraźnie przybywa natomiast pesymistów.
gospodarka
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)