Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Janusz Piechociński o tym, czego boi się PSL

0
Podziel się:

Według szefa PSL, już niedługo będziemy mogli przekonać się, jak posłowie koalicji zagłosują w ważnych kwestiach.

Janusz Piechociński o tym, czego boi się PSL
(Maj/Reporter)

Koalicyjna PSL ma wątpliwości, jak większość sejmowa poradzi sobie z kolejnymi trudnymi głosowaniami - takimi jak nowelizacja budżetu.

Lider ludowców, wicepremier-minister gospodarki Janusz Piechociński mówił w radiowej Jedynce, że pytania o kondycję większości rodzą się po głosowaniu nad rządowym projektem w sprawie uboju rytualnego. Zagłosowało przeciwko niemu 38 posłów PO.

Według Janusza Piechocińskiego, już niedługo będziemy mogli przekonać się, jak posłowie koalicji głosują w innych ważnych kwestiach. Przypomina, że czeka nas decyzja o trudnej nowelizacji budżetu, niedopinającego się z powodu stagnacji gospodarczej.

W piątkowym głosowaniu w sprawie uboju rytualnego posłowie PO nie byli związani dyscypliną klubową, ale część z nich deklarowała, że mimo tego będą popierać ustawę, bo jest projektem rządowym. Również w głosowaniu nad inną kwestią - treścią uchwały upamiętniającej rzeź wołyńską, 10 posłów PO poparło wniosek mniejszości o określeniu wydarzeń sprzed 70. lat mianem ludobójstwa. Tu jednak dyscyplina klubowa obowiązywała.

Obecnie koalicja PO-PSL ma 235 posłów - czterech ponad większość sejmową.

Czytaj więcej w Money.pl
Koniec koalicji PO-PSL? Wszystko przez to, że trzech posłów ludowców zagłosowało za odwołaniem ministra transportu.
Piechociński już oficjalnie wicepremierem. "To polityk przewidywalny" - ocenia DonaldTusk Zdaniem szefa rządu przewodniczący PSL gwarantuje lojalną pracę na rzecz obywateli.
Zmiany w budżecie? Padł wstępny termin Sejm na pierwszym posiedzeniu po wakacjach może zająć się nowelizacją budżetu na 2013 rok - poinformował wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)