Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Japonia prosi Rosjan o pomoc. O gaz i węgiel

0
Podziel się:

Wydałem rządowi polecenie, aby okazano pomoc naszym sąsiadom - napisał na blogu Dmitrij Miedwiediew.

Japonia prosi Rosjan o pomoc. O gaz i węgiel
(PAP/EPA)

Japonia zwróciła się do Rosji z prośbą o zwiększenie dostaw surowców energetycznych w następstwie uszkodzenia elektrowni atomowej przez trzęsienie ziemi - poinformował na spotkaniu z premierem Władimirem Putinem wicepremier Igor Sieczin.

**Prezydent Rosji polecił rządowi i wszystkim rosyjskim służbom udzielić wszelkiej pomocy władzom Japonii w usuwaniu skutków trzęsień ziemi, które nawiedziły kraj Kwitnącej Wiśni. _ Współczuję wszystkim, którzy w Japonii stracili swoich bliskich. Wydałem rządowi polecenie, aby okazano pomoc naszym sąsiadom _ - napisał na swoim blogu Dmitrij Miedwiediew.

- _ Japonia zwróciła się już do nas z prośbą o zwiększenie dostaw surowców energetycznych w związku z tym, że 30 procent energii elektrycznej wytwarza w siłowniach jądrowych _ - powiedział Sieczin, cytowany przez agencję ITAR-TASS. Według niego, _ w chwili obecnej istnieje możliwość dostarczenia w razie pilnej potrzeby do Japonii do 150 tys. ton skroplonego gazu ziemnego (LNG), jak też zwiększenia dostaw węgla _.

W przyszłym tygodniu spółki SUEK i Mieczieł rozpatrzą możliwość zwiększenia dostaw węgla o 3 do 4 mln ton - zaznaczył wicepremier. Nie wykluczył też ewentualności przesyłania do Japonii prądu istniejącym kablem podmorskim.

Jak podały rosyjskie agencje prasowe, premier Putin polecił, by _ w razie zaistnienia takiej potrzeby _ terminal LNG przy złożu Sachalin-2 zwiększył dostawy gazu do Japonii.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/122/t135034.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wybuch;w;elektrowni;mniej;powazny;niz;czernobyl,86,0,792918.html) Wybuch w elektrowni mniej poważny niż Czernobyl Mimo tego w Japonii brakuje prądu. Mieszkańcy muszą oszczędzać energię.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/130/t135042.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/brytyjska;pomoc;dla;japonii,73,0,792905.html) Brytyjska pomoc dla Japonii Brytyjska agencja humanitarna chce wysłać Japończykom namioty, koce i inne sprzęty potrzebne ludziom pozbawionym domów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/122/t135034.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/radioaktywny;pyl;idzie;na;kamczatke,36,0,792868.html) Radioaktywny pył idzie na Kamczatkę Chmura pyłu po wybuchu w japońskiej elektrowni może dotrzeć nad Rosję nie wcześniej niż jutro.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)