Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Japonia zastosuje sankcje wobec Rosji

0
Podziel się:

Japonia zawiesi negocjacje z Rosją na temat ułatwień procedur wizowych i nie rozpocznie zapowiadanych rokowań na temat nowych inwestycji w tym w dziedzinie programów kosmicznych.

Shinzo Abe, premier Japonii
Shinzo Abe, premier Japonii (Reporter Poland)

Japonia zasygnalizowała, że - podobnie jak UE i USA - zamierza zastosować sankcje wobec Rosji po uznaniu przez ten kraj Krymu za suwerenne i niepodległe państwo.

_ - Jest godne ubolewania, że Rosja uznała niepodległość Krymu. Jest to posunięcie, które narusza suwerenność i integralność terytorialną Ukrainy _ - oświadczyło japońskie MSZ w opublikowanym komunikacie.

Komunikat precyzuje, że _ Japonia zawiesi negocjacje (z Rosją) na temat ułatwień procedur wizowych i nie rozpocznie zapowiadanych rokowań na temat nowych inwestycji a także porozumienia o współpracy w dziedzinie programów kosmicznych _.

Rząd Japonii zapowiedział, że _ myśli też o innych sankcjach _, których jednak nie określił bliżej. Rzecznik rządu Yoshihide Suga powiedział, że Tokio będzie wywierać presję na Rosję aby _ zrozumiała stanowisko państw grupy G7 _, do której należy Japonia.

Rzecznik odrzucił sugestie dziennikarzy, że sankcje Tokio są _ bardziej miękkie _ niż te zastosowane przez USA i UE. Zaprzeczył też jakoby Japonia nie chciała w sposób istotny pogarszać i tak nie najlepszych stosunków z Rosją w rezultacie zadawnionego sporu o Wyspy Kurylskie.

Wyspy te zajęte przez ówczesny ZSRR po II wojnie światowej, Japonia uważa za swoje terytorium.

Czytaj więcej w Money.pl
Doradcy Obamy myślą, jak ukarać Rosję Prezydencka administracja uważa, że dysponuje środkami, by poprzez sankcje bardzo zaszkodzić rosyjskiej gospodarce. Część doradców uważa, że należy z tej władzy skorzystać.
Francja grozi Rosji nowymi sankcjami Francja grozi Rosji nowymi sankcjami jeśli Moskwa nie zmieni swojego postępowania na Ukrainie. Taką opinię wypowiedział szef francuskiego MSZ.
Rosjanie kpią z sankcji ze strony Zachodu Współpraca handlowa Moskwy z Waszyngtonem jest tak niewielka, że zamrożenie kontaktów nie odbije się na rosyjskiej gospodarce. Bruksela straci więcej niż Rosjanie.
Na Krymie Rosjanie wyrzucają z domów Wśród pozbawionych mieszkań jest dziewięcioro dzieci.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)