Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Japoński bank będzie partnerem EBOR

0
Podziel się:

Thomas Mirrow podpisał list intencyjny z Japan Bank for International Cooperation.

Japoński bank będzie partnerem EBOR
(autor/CC/Flickr)

Japoński bank JBIC (Japan Bank for International Cooperation) i Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR) będą współpracować przy realizacji projektów mających na celu efektywne wykorzystanie energii i zmniejszenie emisji CO2.

EBOR poinformował o podpisaniu w piątek w Londynie przez oba banki listu intencyjnego w tej sprawie. Z ramienia EBOR-u pismo podpisał prezes Thomas Mirow, a JBIC - wiceprezes Yoshihiko Morita. Banki wspólnie opracują sposoby finansowania takich inicjatyw.

Wspólne projekty będą realizowane z myślą o wsparciu rozwoju gospodarczego i społecznego m.in. w Europie Centralnej i Wschodniej, Rosji, na Kaukazie i w Azji Centralnej.

EBOR i JBIC będą współfinansować projekty ochrony środowiska, inwestycje mające na celu zmniejszenie emisji dwutlenku węgla, plany rozwoju infrastruktury, zwłaszcza jeśli mają związek z zapobieganiem zmianom klimatycznym. Do tego rodzaju inicjatyw będą przyciągać zarówno kapitał prywatny, jak i udostępniać go w walucie lokalnej.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/188/t38588.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ebor;podniosl;nasza;prognoze;pkb;do;2;6;proc;,248,0,620792.html) EBOR podniósł naszą prognozę PKB do 2,6 proc. Razem ze Słowacją rozwijamy się najszybciej w UE.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/209/t35281.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ebor;moze;sfinansowac;trzy;farmy;wiatrowe;w;polsce,187,0,574907.html) EBOR może sfinansować trzy farmy wiatrowe w Polsce Projekty dotyczą południowo - wschodniej części kraju.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)