Notowania

ebor
03.09.2010 15:10

Japoński bank będzie partnerem EBOR

Thomas Mirrow podpisał list intencyjny z Japan Bank for International Cooperation.

Podziel się
Dodaj komentarz
(autor/CC/Flickr)

*Japoński bank JBIC (Japan Bank for International Cooperation) i Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR) będą współpracować przy realizacji projektów mających na celu efektywne wykorzystanie energii i zmniejszenie emisji CO2. *

EBOR poinformował o podpisaniu w piątek w Londynie przez oba banki listu intencyjnego w tej sprawie. Z ramienia EBOR-u pismo podpisał prezes Thomas Mirow, a JBIC - wiceprezes Yoshihiko Morita. Banki wspólnie opracują sposoby finansowania takich inicjatyw.

Wspólne projekty będą realizowane z myślą o wsparciu rozwoju gospodarczego i społecznego m.in. w Europie Centralnej i Wschodniej, Rosji, na Kaukazie i w Azji Centralnej.

EBOR i JBIC będą współfinansować projekty ochrony środowiska, inwestycje mające na celu zmniejszenie emisji dwutlenku węgla, plany rozwoju infrastruktury, zwłaszcza jeśli mają związek z zapobieganiem zmianom klimatycznym. Do tego rodzaju inicjatyw będą przyciągać zarówno kapitał prywatny, jak i udostępniać go w walucie lokalnej.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/188/t38588.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ebor;podniosl;nasza;prognoze;pkb;do;2;6;proc;,248,0,620792.html) EBOR podniósł naszą prognozę PKB do 2,6 proc. Razem ze Słowacją rozwijamy się najszybciej w UE.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/209/t35281.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ebor;moze;sfinansowac;trzy;farmy;wiatrowe;w;polsce,187,0,574907.html) EBOR może sfinansować trzy farmy wiatrowe w Polsce Projekty dotyczą południowo - wschodniej części kraju.
Tagi: ebor, eboir, bank, współpraca, co2, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz