Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Japońskie embargo na wołowinę zostanie zniesione

0
Podziel się:

Zakaz nałożono w 2001 r., gdy w Europie wykryto przypadki BSE, czyli chorobę szalonych krów.

Japońskie embargo na wołowinę zostanie zniesione
(SIPA/East News)

_ - Ostatecznym krokiem do formalnego wznowienia eksportu polskiej wołowiny do Japonii była wymiana not werbalnych między Ambasadą Japonii w Warszawie a polskim MSZ 31 lipca 2014 r. _ - poinformował resort w komunikacie.

_ - Oprócz Francji, Holandii i Irlandii, Polska jest jednym z nielicznych krajów europejskich, których wołowina powróci na japoński rynek _ - zaznaczono.

Dodano, że wznowienie eksportu polskiej wołowiny do Japonii jest efektem wieloletnich negocjacji, zabiegów dyplomatycznych i szczególnej aktywności Głównego Inspektoratu Weterynarii.

_ - Jutro japońskie ministerstwo zdrowia ogłosi komunikat dla stacji kwarantanny oraz importerów japońskich o możliwości importu wołowiny z Polski _ - podkreśliło MSZ. Pierwsze zachorowania krów na BSE zaobserwowano w Wielkiej Brytanii w kwietniu 1985 roku.

Gąbczasta encefalopatia bydła (BSE) to śmiertelna, neurodegeneracyjna choroba, w której mózg zanika zmieniając się w gąbczasta masę. Jest powodowana przez zakaźne białka - priony.

Odpowiednikiem BSE u ludzi jest znana od dawna choroba Creutzfeldta-Jakoba - ciężkie schorzenie układu nerwowego, zwykle dotykające osoby w wieku średnim i starszym.

Czytaj więcej w Money.pl
Putin mści się na Polsce za sankcje. Unia nam pomoże? Minister rolnictwa już skomentował decyzję Moskwy. Polskich rolników przed bankructwem uratuje eksport do... Japonii i Singapuru.
Zaskakując dane z Japonii. Spada konsumpcja Dane dotyczące stopy bezrobocia podało w komunikacie biuro prasowe rządu. Stopa bezrobocia wzrosła do 3,7 procent.
Porozumienie w sprawie elektrowni Czeczott podpisane Decyzja o budowie elektrowni Czeczott w Woli budziła wiele emocji i kontrowersji, jednak udało się wypracować kompromis. W dniu wczorajszym Kompania Węglowa S.A. oraz Mitsui&Co. podpisały porozumienie dotyczące budowy elektrowni. Podpisanie umowy odbyło się 23 lipca 2014 roku, w uroczystości udział wzięli wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński, Ambasador Japonii Makoto Yamanaka, przedstawiciele firmy Mitsui&Co ...
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)