Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
partia gowina
25.09.2013 10:12

Jarosław Gowin chce rządzić Polską

Poseł liczy, że wybory w 2015 roku zakończą monopol PO i PiS. Na razie nie podaje jednak planów, z kim chciałby wejść w koalicję.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Piotr Charchula/Reporter)

Były polityk PO liczy, że w 2015 roku powstanie lista wyborcza w wyborach parlamentarnych, która skończy z monopolem PO i PiS. Gowin podkreśla, że ma plan polityczny, ale za wcześnie mówić o tym, gdzie będzie w przyszłości szukał sojuszników.

- _ Dzisiaj równie daleko mi do Platformy, jak i do PiSu. Najpierw chcę doprowadzić do powstania jakiejś formacji politycznej, ale nie w najbliższych tygodniach czy miesiącach. Potem będę chciał wejść do Sejmu, a dopiero później będą rozmowy, kto z kim współrządzi. Dzisiaj jest to kompletne dzielenie skóry na niedźwiedziu _- twierdzi Gowin.

Poseł deklaruje, że poprze obywatelski projekt w sprawie ograniczenia możliwości przerywania ciąży, nad którym jutro będą debatować w Sejmie.

- _ Uważam, że ten projekt powinien trafić do komisji. W Polsce powinna zostać przeprowadzona publiczna debata o tym, czy dzieci z zespołem Downa powinny być zabijane _ - mówi poseł.

Projekt, pod którym podpisało się 400 tysięcy osób, przedstawiciele Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej _ Stop aborcji _ złożyli w lipcu.

Czytaj więcej w Money.pl
Gowin liczy na 20-procentowe poparcie Jak zapewnia, nie tworzy partii, tylko nową strukturę. Program rządzenia Polską pomogą mu stworzyć eksperci.
Gowin jest popularniejszy, niż się wydaje Według najnowszego sondażu CBOS hipotetyczna partia byłego posła PO weszłaby do Sejmu.
Jacek Żalek opuścił PO. "Nie chcę walczyć" Poseł stwierdził, że decyzję o odejściu z partii podjął samodzielnie. Jego krok nie zaskoczył koalicyjnych kolegów.
Tagi: partia gowina, Jarosław Gowin, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, gospodarka polska, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz