Notowania

psl
20.09.2012 09:34

"Jarosław Gowin złamał prawo". PSL atakuje

Jan Bury: Jeżeli to prawda, że do ministra nielegalnie trafiły akta Marcina P., to premier powinien interweniować.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Szef klubu PSL Jan Bury stwierdził, że pomysł likwidacji 79 sądów rejonowych nie był wcześniej uzgadniany w koalicji. Jak zaznaczył, ludowcy nie poprą propozycji ministra sprawiedliwości. _ Jeśli to prawda, co piszą gazety, że Jarosław Gowin nielegalnie przejął akta sprawy Marcina P., to Donald Tusk powinien go zdymisjonować _ - powiedział szef klubu PSL.

Poseł PSL podkreślił w radiowej Trójce, że likwidacja sądów rejonowych nie da żadnych oszczędności. Zdaniem gościa radiowej _ Trójki _, reformy wymagają sądy w dużych miastach. _ To jest niepotrzebna reforma, nic nie dająca. W tych sądach nie ma przestojów. Najgorzej jest w dużych miastach i tam trzeba reformować - _ powiedział Bury.

Jan Bury odniósł się także do publikacji _ Dziennika Gazety Prawnej , który ujawnił, że do ministra Jarosława Gowina nielegalnie trafiły akta sprawy Marcina P., szefa Amber Gold. Zdaniem posła PSL, minister sprawiedliwości złamał prawo, a konsekwencje wobec Gowina może wyciągnąć Donald Tusk. - Mam wrażenie, że jesteśmy jeszcze w innym systemie. Minister po prostu złamał prawo. Premier jako jego szef, powinien wyciągnąć konsekwencje - _powiedział Bury.

Jan Bury zaznaczył również, że sędzia Ryszard Milewski powinien zostać odwołany z funkcji prezesa Sądu Okręgowego w Gdańsku. Mam wątpliwości czy w ogóle sędzia Milewski powinien orzekać w sprawach karnych lub cywilnych - podkreślił Jan Bury.

Szef klubu PSL podkreślił, że w sprawie komisji śledczej, która miałaby zbadać aferę Amber Gold, ludowcy utrzymują swoje stanowisko. PSL chce, by uprawnienia śledcze otrzymała na stałe komisja ds. służb specjalnych.

Czytaj więcej w Money.pl
PSL ma 150 tys. podpisów. Przeciw Gowinowi Politycy i działacze PSL zebrali 150 tys. podpisów przeciwko planowanej reorganizacji sądów rejonowych.
Reklamówka PSL w sieci: Ponury Rostowski Ludowcy uderzają przez Facebook. Uśmiechnięty Pawlak przyjacielem przedsiębiorców płacących VAT?
Rozpętał aferę Elewarru. Teraz nie chce... Władysław Serafin podkreślił, że Kółka Rolnicze nie zgodzą się na prywatyzację Elewarru i rynku hurtowego, jeśli rolnicy nie będą właścicielami.
Tagi: psl, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, gospodarka polska, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz