Notowania

kryzys finansowy
22.05.2012 08:16

Jarosław Kaczyński o kryzysie gospodarczym

Prezes PiS-u zwrócił uwagę, że światowy kryzys gospodarczy wyostrzył niepowodzenia polskich reform.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EAST NEWS)

*Według Prezesa Prawa i Sprawiedliwości system gospodarczy, wprowadzany w Polsce przez rząd premiera Tuska wyczerpał swe możliwości. Jarosław Kaczyński powiedział że wszelkie zmiany wprowadzane są obecnie kosztem obywateli. *

Prezes PiS-u zwrócił uwagę, że światowy kryzys gospodarczy wyostrzył niepowodzenia polskich reform. Uznał ponadto, że Unia Europejska idzie w złym kierunku, wspierając finansowo upadającą Grecję.

- _ Rezygnuje się ze statusu pracownika, już prawie połowa Polaków pracuje bez praw pracowniczych. Tego wszystkiego co łączy się z świadczenia emerytalnymi, służbą zdrowia. Mamy także potężne uderzenie w oświatę, jest redukcja sieci szkół o 2,5 tysiąca. Polska ma fatalne perspektywy demograficzne. Wyrzuca ogromną część młodych Polaków. Tak już nie może po prostu być _ - twierdzi Jarosław Kaczyński.

POSŁUCHAJ PREZESA PIS:

Jarosław Kaczyński jest zdania, że udzielanie pokaźnych pożyczek państwu, który nie radzi sobie z własną gospodarką, nie ma sensu.

- _ Polityka pętli zaciskającej nie sprawdza się. Widać przecież, co się dzieje w Grecji - spadek PKB, bezrobocie 20 procent, kompletny kryzys wszystkiego. Koleje zastrzyki gotówki są niby dla Grecji, ale tak naprawdę są dla banków francuskich i niemieckich. Te pieniądze w ostatecznym rachunku są z naszych kieszeni _ - dodaje lider PiS.

Czytaj więcej o Jarosławie Kaczyńskim w Money.pl
Kaczyński wie, kogo trzeba opodatkować Prezes PiS twierdzi, że sytuacja jest podobna do tej z 1989 roku. Jego zdaniem trzeba stworzyć nowy system.
"Financial Times": Oni powinni rządzić Polską _ Financial Times _ zastanawia się, czy przyszły polski rząd okaże się zdolny do trudnych reform gospodarczych.
Czym grozi wyjście Grecji z Eurolandu? Minister finansów Francji zdradza, dlaczego należy uniknąć rozpadu strefy euro.
Tagi: kryzys finansowy, Jarosław Kaczyński, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz