Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Jarosław Kaczyński objeżdża Polskę

0
Podziel się:

- Mamy alternatywy dla tego, co sie dzieje w kraju - mówił szef PiS.

Jarosław Kaczyński objeżdża Polskę
(Witold Rozbicki/Reporter)

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński mówił w Łowiczu, że Polską można rządzić inaczej. Przekonywał, że PiS wie, jak wyprowadzić kraj z kryzysu, stworzyć nowe miejsca pracy i _ uzdrowić _ służbę zdrowia.

Szef PiS przyjechał do Łowicza w ramach swojego objazdu po Polsce. Wczoraj odwiedzał woj. mazowieckie i łódzkie. Na spotkaniu z mieszkańcami miasta Kaczyński mówił m.in., że _ są alternatywy _ wobec tego, co się dzieje obecnie w Polsce. Według niego, nie jest tak, że władza PO jest _ jedna na zawsze _.

Przekonywał, że PiS wie, jak wyprowadzić kraj z kryzysu finansowego, jak stworzyć nowe miejsca pracy, jak uzdrowić służbę zdrowia. Przypomniał, że jedną z propozycji PiS jest nowy system podatkowy, w którym sprawiedliwe podatki będą płacić wszyscy.

Zdaniem Kaczyńskiego nie wolno dopuścić do prywatyzacji służby zdrowia, bo prywatyzacja to - mówił - szukanie jedynie zysków. Podkreślał, że ludzie oczekują zupełnie czegoś innego, dlatego m.in. należy powrócić do finansowania z budżetu, w szkołach powinny znowu zacząć działać gabinety lekarskie i stomatologiczne. _ - Mamy alternatywy dla tego, co sie dzieje w kraju _ - mówił szef PiS.

Mieszkańcy Łowicza pytali Kaczyńskiego m.in. o to, co PiS proponuje młodym ludziom. Przekonywał, że to nowe miejsca pracy i tanie mieszkania na wynajem; więcej wolności, ale nie takiej, która sprowadza się do obrażania innych. Pytany o tzw. ustawę śmieciową odpowiedział, że jego partia będzie się jej przeciwstawiać, bo ta ustawa to _ jedno z arcyoszustw _. Odpowiadając na pytanie dotyczące wyjaśnienia tragedii pod Smoleńskiem mówił, że zostanie wyjaśniona tylko wtedy, gdy zmieni się władza.

Przed wizytą w Łowiczu Kaczyński odwiedził Żyrardów. Mówił tam m.in. o referendum w sprawie zmian w systemie emerytalnym, ruchu monitorowania wyborów oraz ewentualnym powołaniu ministerstwa energetyki. - _ Opowiadamy się jednoznacznie za powrotem do ZUS i solidarności społecznej. Uważamy, że potrzebna jest kampania informacyjna, a także referendum. Nie chcemy nic robić arbitralnie. Jeżeli społeczeństwo uzna, że powinno być inaczej, wtedy to zaakceptujemy _ - mówił Kaczyński.

Jak zaznaczył, _ państwo kiedyś tolerowało oszukańcze kampanie reklamowe otwartych funduszy emerytalnych, więc ma dzisiaj obowiązek sfinansować we wszystkich telewizjach kampanię, która pokaże ludziom, na czym rzecz polega _.

W ocenie Kaczyńskiego obecny system emerytalny to _ rabowanie ludzi i oszustwo _. Przypomniał, że PiS złożyło w Sejmie projekt ustawy, który dałby Polakom możliwość wyboru między ZUS a OFE.

Mieszkańcy Żyrardowa pytali Kaczyńskiego o to, czy jego partia zamierza kontrolować przebieg kolejnych wyborów, m.in. parlamentarnych. Szef PiS mówił, że jego partia musi stworzyć wraz ze sprzyjających mu środowiskami _ ruch pilnowania wyborów _. Oprócz PiS taki ruch miałyby tworzyć środowiska związane z Radiem Maryja, kluby Gazety Polskiej, Stowarzyszenie Solidarni 2010, Ruch Społeczny im. Lecha Kaczyńskiego.

_ - W każdym lokalu wyborczym musi być odważny pełnomocnik, który będzie pilnował do rana liczenia głosów i sfotografuje obwieszczenia wyborcze. Wyniki sami musimy podliczać. Do tego dobrze by było, by pod każdym lokalem byli ludzie gotowi tam stać całą noc, żeby ten, kto jest w środku, miał poczucie, że jest wspierany _ - powiedział Kaczyński.

_ - Tylko wtedy jesteśmy w stanie zagwarantować, że wyniki wyborcze będą zgodne z rzeczywistością _ - uważa lider PiS.

Jedno z pytań dotyczyło także ewentualności powołania ministerstwa energetyki, o czym wspominał w piątek premier Donald Tusk. _ - To był nasz pomysł, jest to w naszym programie. Oczywiście, że trzeba _ - odparł Kaczyński. Jak zauważył, _ superważna _ sprawa, jaką jest energetyka, podlega obecnie pięciu różnym ministerstwom.

Kaczyński skrytykował ponadto piątkowy wyrok sądu w sprawie wydarzeń grudnia 1970 roku. W jego opinii trudno o lepszy dowód, że obecna Polska jest kontynuacją PRL. Zapowiedział, że PiS, jeżeli dojdzie do władzy, przeprowadzi daleko idącą reformę wymiaru sprawiedliwości.

Czytaj więcej w Money.pl
ZUS czy OFE. Sami wybierzemy? _ Państwo kiedyś tolerowało oszukańcze kampanie reklamowe OFE. Dlatego dzisiaj ma obowiązek sfinansować kampanię, która pokaże na czym rzecz polega _.
"Mówiono mi, że być może mój brat przeżył" 10 kwietnia 2010 roku rano przekonywano mnie, że być może mój brat przeżył, bo przecież trzy osoby przeżyły - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Donald Tusk prowadził grę z Putinem? _ W tym raporcie zupełną nowością jest materiał, który robi na mnie największe wrażenie, a wiele rzeczy widziałem w służbach specjalnych _.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)