Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Jasło na sprzedaż w tym roku, Czechowice i Glimar w ciągu 3 lat

0
Podziel się:

Rafineria Jasło powinna zostać sprywatyzowana jeszcze w tym roku, natomiast rafinerie Czechowice i Glimar w ciągu trzech lat

- poinformował we wtorek prezes Nafty Polskiej Michał Frackowiak.

'Jest już praktycznie przygotowane memorandum informacyjne rafinerii Jasło. NP zamierza ją sprzedać inwestorowi strategicznemu. Harmonogram przewiduje, ze w tym roku powinien zakończyć się proces prywatyzacji tej spółki' - powiedział szef Nafty Polskiej podczas wtorkowego posiedzenia sejmowej Komisji Skarbu Państwa Uwłaszczenia i Prywatyzacji.

W rafineriach Jasło, Czechowice i Glimar, należących do tzw. rafinerii południowych, Nafta Polska ma po 75 proc. akcji. Oprócz nich na południu działają jeszcze rafinerie Trzebinia i Jedlicze. Te dwie ostatnie są w 75 proc. własnością Polskiego Koncernu Naftowego Orlen SA.

Frąckowiak powiedział, że Rafineria Czechowice zostanie sprywatyzowana po zakończeniu programu restrukturyzacji. Przewiduje on utworzenie holdingu, który składałby się z dziewięciu podmiotów. Ich prywatyzacja powinna zakończyć się do końca 2003 roku.

W Rafinerii Glimar prowadzony jest obecnie program restrukturyzacyjny. Po jego zakończeniu firma ta ma zajmować się głównie produkcją olejów silnikowych i rozpuszczalników naftowych o bardzo wysokiej jakości.

'Dopiero po zakończeniu realizacji programu inwestycyjnego, który przewidziany jest na około trzy lata, przewidujemy prywatyzację tej spółki' - powiedział Frąckowiak.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)