Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Jazda na gazie coraz droższa

0
Podziel się:

Za miesiąc litr LPG może kosztować nawet 2,40 - 2,50 zł. W cieniu szumu wokół szybko rosnących cen benzyny i oleju napędowego, niepostrzeżenie koszt autogazu podskoczył w ciągu dwóch miesięcy o ponad 30 groszy na litrze.

Jazda na gazie coraz droższa

Za miesiąc litr LPG może kosztować nawet 2,40 - 2,50 zł. W cieniu szumu wokół szybko rosnących cen benzyny i oleju napędowego, niepostrzeżenie koszt autogazu podskoczył w ciągu dwóch miesięcy o ponad 30 groszy na litrze - pisze Życie Warszawy.

Jazda na LPG wciąż jest sporo tańsza niż na benzynie czy oleju napędowym, ale atrakcyjność tego paliwa wyraźnie się zmniejsza.

Zdaniem gazety, podwyżki cen gazu to normalny proces, bo zbliża się zima, a co za tym idzie rozpoczął się sezon grzewczy. Tyle, że w tym roku ceny LPG podskoczyły szybciej niż w poprzednich latach, mimo wyjątkowo ciepłej jesieni, i o wiele wyraźniej.

Zdaniem eksperta rynku paliwowego z Centrum imienia Adama Smitha, Andrzeja Szcześniaka, do podwyżki cen gazu przyczyniła się znacznie awaria w białoruskim Biełtransgazie. Polska kupuje u tego dostawcy 10 procent całego importowanego autogazu i zatrzymanie dostaw nawet na krótki czas natychmiast wpłynęło na ceny.

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)