Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Jeronimo Martins zapowiada 120 nowych Biedronek

0
Podziel się:

Należąca do Jerónimo Martins polska sieć sklepów Biedronka powiększy się w tym roku o kolejne 120 punktów. Firma na inwestycje zamierza przeznaczyć 600 mln zł.

*Należąca do Jerónimo Martins polska sieć sklepów Biedronka powiększy się w tym roku o kolejne 120 punktów. Firma na inwestycje zamierza przeznaczyć 600 mln zł. *

Portugalska grupa Jerónimo Martins zanotowała w pierwszym kwartale 2007 roku przychody ze sprzedaży na poziomie 1,1 mld euro. Blisko 45 proc. obrotów zostało wygenerowane przez sklepy Biedronki. Przychody ze sprzedaży w polskiej sieci wyniosły, w tym okresie ponad 1,9 mld zł.

Spółka poinformowała, że tylko w pierwszym kwartale powstało już 33 nowe Biedronki. Do końca roku ich liczba ma się zwiększyć łącznie o 120.

"Mamy nadzieję, że już w tym roku będziemy świętować otwarcie tysięcznego sklepu", powiedział Pedro Pereira da Silva, dyrektor generalny Jeronimo Martins Dystrybucja.

Na koniec marca 2007 roku Jeronimo Martins posiadał 934 sklepy Biedronka. Firma zatrudnia w Polsce 16,2 tys. osób. W ciągu 12 lat nakłady inwestycyjne JMD w naszym kraju przekroczyły kwotę 2 mld zł.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)