Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
stopy procentowe w usa
31.07.2013 20:10

Jest decyzja w sprawie stóp procentowych w USA

Zobacz, jaką uchwałę podjął amerykański Federalny Komitet Otwartego Rynku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua/Photoshot/REPORTER)

Amerykański Federalny Komitet Otwartego Rynku (FOMC) zdecydował się podtrzymać stopy procentowe na obecnym poziomie. Tym samym pozostają one w przedziale 0-0,25 procent.
Opublikowany w komunikacie poziom stóp procentowych jest zgodny z oczekiwaniami analityków. Jak poinformował szef Rezerwy Federalnej pozostaną one na tym poziomie do momentu, gdy stopa bezrobocia znajdzie się na poziomie 6-6,5 procent.

Jeżeli przyjmiemy taki poziom stopy bezrobocia jako granicę, która dzieli nas od zakończenia QE3, to możemy obstawiać, że wart miesięcznie 85 miliardów dolarów program nie zostanie wycofany przed końcem roku. Oczywiście przy założeniu, że ostatnie prognozy makroekonomiczne Fed się sprawdzą.

Protokół z zakończonego dziś posiedzenia FOMC zostanie opublikowany za 2 tygodnie. Może on dostarczyć wskazówek co do dalszych planów w stosunku do QE3.

Czytaj więcej w Money.pl
Fed ujawnia tempo wzrostu gospodarczego Opublikowano _ Beżową Księgę _, a w niej informacje o zmianach w najważniejszych sektorach gospodarki.
Ważna decyzja FED. Co ze stopami? Zobacz, prognozy wzrostu gospodarczego w USA.
Coraz lepsze sygnały z europejskiej gospodarki Nastroje poprawiły się w pięciu największych gospodarkach Eurolandu. Sprawdź, czyja to zasługa.
Tagi: stopy procentowe w usa, stopa procentowa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz