Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Jest już polska wersja Traktatu Akcesyjnego UE

0
Podziel się:

Polska wersja traktatu akcesyjnego do Unii Europejskiej, liczącego 5,5 tysiąca stron i ważącego 20 kilogramów, przez najbliższe dwa tygodnie będzie analizowana w resortach. Najobszerniejsza część Traktatu, licząca tysiąc stron, dotyczy Polski - poinformowała minister do spraw europejskich Danuta Huebner, prezentując dokument dziennikarzom.

Podczas analizy nie będą już jednak wprowadzane żadne zmiany merytoryczne. Chodzi o poprawienie błędów technicznych i językowych - poinformowała Danuta Huebner. Ostateczny tekst Polska prześle do Brukseli do końca marca. 8. kwietnia Rada Ministrów zaakceptuje traktat i przyjmie uchwałę wyrażającą zgodę na jego podpisanie.

Minister Huebner poinformowała, że zgodnie z przyjętą procedurą to prezydent jako głowa państwa wyznacza pełnomocnika, który podpisze traktat na szczycie Unii w Atenach. Nie ma wątpliwości, powiedziała Danuta Huebner, że pełnomocnictwo zostanie powierzone premierowi Leszkowi Millerowi. Być może pełnomocnictwo otrzyma także minister spraw zagranicznych albo minister do spraw europejskich.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)