Notowania

rpp
11.12.2009 07:47

Jest kolejny kandydat do Rady Polityki Pieniężnej

Leszek Pawłowicz został kandydatem Senatu do RPP nowej kadencji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

*Leszek Pawłowicz został kandydatem Senatu do Rady Polityki Pieniężnej nowej kadencji. *

_ - Dostałem taką propozycję od senatorów, podpisałem także oficjalną zgodę w tej sprawie _ - powiedział Pawłowicz.

Pawłowicz ocenił, że nie ma obecnie podstaw do zmiany poziomu stóp procentowych. Jego zdaniem euro może zastąpić złotego w 2014 roku, a_ kluczowe dla wejścia do strefy euro będzie spełnienie kryterium związanego z deficytem sektora finansów publicznych. _

_ - Jest to data realna. Myślę, że nie jestem tutaj zbyt dużym optymistą, ale też nie jestem pesymistą. Jest ona oczywiście obciążona jakimś ryzykiem błędu ze względu na to, że trudno przewidzieć kiedy zakończy się kryzys _ - dodał Pawłowicz.

Według wcześniejszych, nieoficjalnych informacji jako senaccy kandydaci PO do Rady, poza Pawłowiczem wymieniani byli: dr Andrzej Rzońca oraz prof. Jan Winiecki.

* [ Kandydaci do RPP: Bez pośpiechu z podwyżkami stóp procentowych ]( http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/kandydaci;do;rpp;bez;pospiechu;z;podwyzkami;stop;procentowych,152,0,565656.html )

| Leszek Pawłowicz |
| --- |
| Profesor Uniwersytetu Gdańskiego, doktor habilitowany nauk ekonomicznych. Od 1973r. jest pracownikiem Uniwersytetu Gdańskiego, od 2003 r. kierownikiem katedry bankowości Uniwersytetu Gdańskiego. Od 1998 jest członkiem Rady Banku Pekao S.A. Autor wielu publikacji z dziedziny ekonomii. |

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: rpp, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz