Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Jest kupiec na warszawską FSO. Znamy jego warunki

0
Podziel się:

Motoryzacyjny koncern mógłby za pięć lat produkować w Warszawie nawet 200 tysięcy aut rocznie.

Jest kupiec na warszawską FSO. Znamy jego warunki
(Jano2106/CC BY-NC-SA 2.0/Flickr)

*Firma Magna Steyr jest zainteresowana zakupem warszawskiej Fabryki Samochodów Osobowych - poinformowali przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki. Koncern mógłby produkować w FSO około 200 tysięcy aut rocznie. *

Na zdjęciu model concepcyjny Magny Steyr - Milo Coupe.

Informacje na temat sytuacji FSO przekazali posłom, podsekretarze stanu w Ministerstwie Gospodarki Andrzeja Dychę oraz prezesa FSO Janusza Woźniaka.

Obydwaj wskazali na możliwość pozyskania inwestora, który zapewni pracę dla 3 tysięcy osób w Warszawie oraz 4 tysięcy u dostawców części, pod warunkiem uzyskania pomocy publicznej.

Przedstawicielka Ministerstwa Finansów poinformowała, że z funduszy strukturalnych przeznaczonych na rozwój innowacyjności na wsparcie tej inwestycji polski rząd może uzyskać 300 mln zł.

Komisja zdecydowała, że do tematu pomocy rządowej w pozyskiwaniu inwestora dla FSO powróci pod koniec maja. Wiceminister Dycha dodał, że w staraniach o pozyskanie inwestora Polska rywalizuje obecnie z Węgrami. Atutem FSO jest możliwość szybkiego uruchomienia produkcji, bez konieczności budowania fabryki od podstaw.

Zobacz także: CZY TEN MODEL BĘDZIE POWSTAWAŁ TAKŻE W WARSZAWIE? ZOBACZ MILA COUPE:

Historia firmy zaczyna się od firmy Steyr założonej w 1864 roku. Produkcją samochodów zajęto się już w 1915 roku. W 1934 roku połączenie z firmą Austro-Daimler-Puch dało początek firmie Steyr-Daimler-Puch. Znana z produkcji terenowych Haflingerów, Pinzgauerów i Mercedesa G firma przetrwała do 1990 roku. Wtedy dopadł ją kryzys. Spowodowało to rozczłonkowanie firmy, której poszczególne działy zostały posprzedawane.

Oddział zajmujący się produkcją samochodów osobowych trafił w ręce kanadyjskiego producenta części zamiennych i podzespołów dla przemysłu motoryzacyjnego Magna International. Tak narodziła się Magna-Steyr. Obecnie firma Magna Steyr jest częścią międzynarodowego koncernu Magna z siedzibą w Kanadzie. Specjalizuje się m.in. w produkcji części samochodowych oraz wytwarzaniu pojazdów na zamówienie innych producentów. Przez kilka lat na zlecenie brytyjskiej firmy Aston Martin produkowała superluksusowy model Rapide.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)