Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawnik
20.08.2011 06:37

Jest nowelizacja regulująca pracę zagranicznych prawników

Nowelizacja ustawy o świadczeniu przez prawników zagranicznych pomocy prawnej w Polsce ma charakter korygujący i dostosowuje przepisy do analogicznych rozwiązań przyjętych w Prawie o adwokaturze i ustawie o radcach prawnych.

Podziel się
Dodaj komentarz

Zagraniczni prawnicy świadczący usługi w Polsce będą mogli prowadzić działalność także w formie spółki komandytowo-akcyjnej - przewiduje nowelizacja ustawy o świadczeniu przez prawników zagranicznych pomocy prawnej w RP, którą podpisał prezydent.

Nowelizacja ma charakter korygujący i dostosowuje przepisy do analogicznych rozwiązań już przyjętych na przykład w Prawie o adwokaturze i ustawie o radcach prawnych.

Według dotychczasowych zapisów ustawy, której dotyczy modyfikacja, prawnik z UE wpisany na listę adwokacką może wykonywać stałą praktykę w kancelarii indywidualnej, w zespole adwokackim, w spółce jawnej, spółce cywilnej, spółce komandytowej lub spółce partnerskiej.

Z kolei prawnik z UE wpisany na listę radców prawnych może wykonywać stałą praktykę w ramach stosunku pracy, na podstawie umowy cywilnoprawnej, w kancelarii indywidualnej, spółce jawnej, spółce cywilnej, spółce komandytowej lub spółce partnerskiej. Prawnicy spoza Unii Europejskiej wpisani na polskie listy adwokatów bądź radców mogą tworzyć spółki jawne oraz spółki komandytowe.

Obecnie na listy adwokackie wpisanych jest 33 prawników z zagranicy.

Więcej informacji z dziedziny prawa znajdziesz w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/214/t89558.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/prawo;do;adwokata;juz;na;przesluchaniach,252,0,847356.html) Prawo do adwokata już na przesłuchaniach Wszyscy obywatele UE po zatrzymaniu przez policję powinni mieć zagwarantowane prawo do kontaktu z adwokatem - uważa Komisja Europejska.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/48/t35376.jpg ) ] (http://e-prawnik.pl/wiadomosci/informacje/kancelarie-prawne-beda-walczyc-na-google.html) Nowa broń w rękach polskich adwokatów Więcej praw w internecie, ale mniejsza swoboda wypowiedzi w telewizji. Taki będzie nowy kodeks etyczny adwokatów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/137/t139657.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/adwokat;celebrytow;wybroni;szefa;mfw,238,0,831982.html) Adwokat celebrytów. Wybroni szefa MFW? Benjamin Brafman bronił Puffa Daddy'ego, Jay-Z oraz Michaela Jacksona. _ Jego numer telefonu trzeba mieć, jeśli wpada się w kłopoty _.
Tagi: prawnik, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, gospodarka polska, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz