Notowania

krus
04.09.2008 07:05

Jest raport o przekrętach w KRUS

Dokument dotyczy nieprawidłowości w KRUS za czasów rządów PSL i prezesa Romana Kwaśnickiego. Minister Rolnictwa zapowiada zapowiada decyzje kadrowe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*_ Dziennik _ ujawnia szczegóły raportu dotyczącego szeregu nieprawidłowości w KRUS za czasów rządów PSL i prezesa Romana Kwaśnickiego. Dokument powstał na zlecenie Kancelarii Premiera i trafił tam wczoraj. *

Jak wynika z raportu, prezes Kasy Roman Kwaśnicki zataił w oświadczeniu majątkowym, że zasiada we władzach prywatnej spółki. Teraz, jak ujawnia _ Dziennik _, sprawdzeniem jego oświadczeń zajmie się, na wniosek Kancelarii Premiera, Centralne Biuro Antykorupcyjne.

* **ZOBACZ TAKŻE:** 
* [ KRUS nielegalnie dzielił pieniądze? ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/krus;nielegalnie;dzielil;pieniadze,226,0,365538.html )
* [ PSL nie odpuszcza KRUS ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/psl;nie;odpuszcza;krus,12,0,360716.html )
* [ Rolnicy zapłacą więcej na KRUS ]( http://msp.money.pl/wiadomosci/podatki/artykul/rolnicy;zaplaca;wiecej;na;krus,144,0,359824.html )
* [ Zawadzka: Ludzie Pawlaka będą równiejsi ]( http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/zawadzka;ludzie;pawlaka;beda;rowniejsi,176,0,359600.html )
* [ Tusk: Nie zerwę koalicji ze względu na nepotyzm ]( http://news.money.pl/artykul/tusk;nie;zerwe;koalicji;ze;wzgledu;na;nepotyzm,110,0,359534.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )

Gazeta pisała wcześniej, że w Kasie dochodziło do nepotyzmu i nadużyć. Według informacji _ Dziennika _ kontrola potwierdziła, że za czasów PSL w KRUS zatrudniono dzieci pracowników centrali Kasy, zaś w Funduszu Składkowym KRUS w biurze zarządu kandydatów zatrudniał sam prezes. Oprócz tego zawierano też _ niecelowe i niegospodarne _ umowy - wynika z raportu.

Tymczasem minister rolnictwa Marek Sawickiw rozmowie z _ Dziennikiem _ zaprzecza, jakoby prezes Kwaśnicki zasiadał w radzie nadzorczej prywatnej spółki. Jak mówi Sawicki, jeśli wyniki kontroli potwierdzą te nieprawidłowości, to do końca tygodnia podejmie decyzje kadrowe w tej sprawie.

jak rozwiązać problem krus-u?

PODYSKUTUJ O TYM NA FORUM.

Tagi: krus, emerytury, wiadomości, gospodarka, porady, polityka, najważniejsze, gospodarka polska, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz