Notowania

kurs złotego
15.05.2012 11:01

Jest reakcja rządu na osłabienie złotego

-Skala zawirowań greckich będzie miała jeszcze wpływ na złotego - mówi wiceminister Dominik Radziwiłł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Grzegorz Jakubowski)
Minister finansów Jacek Rostowski i wiceminister Dominik Radziwiłł<p></p>

*W najbliższym czasie Ministerstwo Finansów będzie wymieniało więcej środków walutowych bezpośrednio na rynku, a nie w NBP - zapowiedział wiceminister finansów Dominik Radziwiłł. *

_ - Problem sytuacji na rynku walutowym jest rykoszetem sytuacji międzynarodowej, greckiej. Skala zawirowań greckich będzie miała jeszcze wpływ na złotego. Interesuje nas przede wszystkim skala. Nasza odpowiedź będzie standardowa. Mamy umowę z NBP dotyczącą wymiany środków. Wymieniamy część na rynku, część w NBP. Myślę, że elementem, który będzie w najbliższym czasie dominował będzie wymiana na rynku _ - powiedział.

Resort finansów wymienia za pośrednictwem BGK środki z UE na rynku, aby stabilizować kurs złotego. _ Dzisiaj wydaje się, że jeden z krajów strefy euro (Grecja) odejdzie. Zobaczymy, jaki to będzie miało wpływ na system finansowy _ - powiedział Radziwiłł podczas wystąpienia na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach.

Zobacz, kurs złotego do euro od początku roku Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

_ Jeżeli dojdzie do silnego kryzysu to nas to również mocno uderzy, ale ze wszystkich danych, które mamy - widać, że jest niesamowicie dobra sytuacja gospodarcza w Polsce. Niebezpieczeństwa leżą w strefie euro, stamtąd to może przyjść _ - powiedział Radziwiłł.

Mimo tąpnięcia w Europie, Polska utrzyma się na plusie?Wzrost PKB w 2012 może być powyżej 3 proc. - powiedziała członek RPP Elżbieta Chojna-Duch.

_ Jesteśmy ciągle zieloną wyspą, może już nie tak zieloną jak w ubiegłym roku, ale według mnie na ten rok możemy liczyć na wzrost PKB powyżej 3 proc. _ - powiedziała.

_ Jesteśmy w dobrych relacjach z Ministerstwem Finansów, współpracujemy. Sądzę, że nasza sytuacja jest dobra, podczas gdy gospodarka strefy euro jest w płytkiej recesji, Polska ma dobre wskaźniki, chociaż spowolnione. Jesteśmy silni popytem wewnętrznym _ - powiedziała.

_ Sektor bankowy i polska gospodarka, biorąc pod uwagę to, co się dzieje w strefie euro, są w relatywnie dobrej kondycji _ - dodała.

Czytaj więcej w Money.pl
Grecy znów trzęsą walutami. Zobacz, ile za to zapłacisz Sprawdź, jaki będzie kurs złotego w najbliższych tygodniach i o ile skoczy rata twojego kredytu.
Pogrom na rynkach. Moody's obniża ratingi 26 banków Perspektywa dla wszystkich instytucji jest negatywna. Agencja zaczęła spełniać swoje groźby sprzed kilku miesięcy.
Francja straci 50 mld euro? "Stać nas na to" Wyjście Grecji ze strefy euro, spowoduje efekt wyjątkowo _ niebezpiecznej zarazy _.
Tagi: kurs złotego, złoty, wiadomości, waluty, wiadmomości, kraj, gospodarka, pieniądze, najważniejsze, gospodarka polska, giełda na żywo, banki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz