Notowania

sankcje dla rosji
29.07.2014 19:21

John Kerry: Moskwa wspiera separatystów. Są dowody

- Stany Zjednoczone nie mają nawet skrawka dowodu na to, że Rosja chce zakończyć rozlew krwi - oświadczył.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/JIM LO SCALZO)

Szef amerykańskiej dyplomacji oskarżył Rosję, że nadal podsyca konflikt we wschodniej Ukrainie. Kerry zagroził dalszymi sankcjami jeśli Moskwa nie zaprzestanie wspierać rebeliantów.

John Kerry rozmawiał w Waszyngtonie z ministrem spraw zagranicznych Ukrainy Pavlo Klimkinem. Po spotkaniu szef amerykańskiej dyplomacji oświadczył, że Stany Zjednoczone nie mają nawet skrawka dowodu na to, że Rosja chce zakończyć rozlew krwi na Ukrainie.

_ - Rosjanie kontynuuję dostarczanie uzbrojenia, pieniędzy i żołnierzy przez granicę. Widzimy to. mamy na to jednoznaczne dowody _ - oświadczył Kerry. Wyraził przekonanie, że separatyści kontynuują walkę tylko dlatego, że są wspierani prze Moskwę.

Amerykański sekretarz stanu podkreślił, że kolejne kroki Zachodu będą zależeć od postawy Władimira Putina. _ - My oraz nasi europejscy partnerzy nałożymy dalej idące sankcje na kluczowe sektory rosyjskiej gospodarki jeśli uznamy, że musimy to zrobić _ - zaznaczył. John Kerry wyraził nadzieję, że dodatkowe sankcje nie będą konieczne.

Kerry poinformował, że minionej nocy kolejny raz rozmawiał z izraelskim premierem Benjaminem Netanjahu, który poruszył kwestię _ idei i możliwości zawieszenia broni _.

Według szefa amerykańskiej dyplomacji Netanjahu _ zawsze twierdził, że zaakceptowałby rozejm, który pozwoli Izraelowi bronić się _ przed wykorzystywaniem przez palestyńskich bojowników tuneli do atakowania Izraela.

Kerry zapewnił, że trwają _ bardzo poważne prace _ wspólnie ze stroną izraelską, _ w celu znalezienia sposobów ograniczenia strat cywilnych, aby zapobiec eskalacji _.

Czytaj więcej w Money.pl
"W godzinę Rosja będzie w średniowieczu" - _ Wtedy w ciągu godziny Rosja znajdzie się w średniowieczu _- tłumaczy ekspert.
"Unia jest niezdecydowana, ma schizofrenię" Niemiecki dziennik Sueddeutsche Zeitung zarzuca Unii Europejskiej schizofrenię, wskazując na sprzeczności w unijnej polityce wobec Moskwy.
"Sankcje dla Rosji wykończą Ukrainę" Oba kraje, mimo upływu ponad 20 lat od rozpadu ZSRR, nadal są od siebie silnie zależne gospodarczo.
Tagi: sankcje dla rosji, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz