Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

John Kerry w Polsce. Przyszłość NATO tematem rozmów

0
Podziel się

- Ta wizyta świadczy o randze stosunków pomiędzy USA a Polską - mówi ambasador Polski w Waszyngtonie Ryszard Schnepf.

John Kerry w Polsce. Przyszłość NATO tematem rozmów
(PAP/EPA)
bEqNJTmJ

_ - Przyszłotygodniowa wizyta sekretarza stanu Johna Kerry'ego w Warszawie świadczy o randze stosunków pomiędzy USA a Polską _- mówi ambasador Polski w Waszyngtonie Ryszard Schnepf. Departament Stanu poinformował, że szef amerykańskiej dyplomacji odwiedzi Polskę podczas podróży na Bliski Wschód i do Europy.

- _ W tym przypadku występujemy jako kraj, który dostarcza światu i naszemu sojusznikowi nie problemów, tylko rozwiązań _ - powiedział ambasador Schnepf.

Podczas wizyty w Polsce John Kerry spotka się z ministrami spraw zagranicznych i obrony. Główne tematy rozmów to przyszłość NATO, współpraca gospodarcza, polityka wschodnia, sytuacja na Bliskim Wschodzie. Ambasador Schnepf zaznaczył, że nie wie, czy zostanie poruszona sprawa inwigilacji przez amerykańskie służby specjalne.

bEqNJTmL

- _ Nie mamy w tej chwili pogłębionych dochodzeń w tej materii. To nie jest najważniejsza kwestia w naszych relacjach _- podkreślił.

John Kerry opuszcza Waszyngton w niedzielę. W poniedziałek odwiedzi stolicę Arabii Saudyjskiej Rijad, po czym uda się do Polski. W naszym kraju będzie 5 listopada.
Następnie powróci na Bliski Wschód, gdzie odwiedzi Jerozolimę, Betlejem, Amman i Abu Dabi. Później uda się do północnej Afryki, do stolicy Algierii - Algieru i Maroka - Rabatu.

bEqNJTnm
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)