Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Jurek: Musimy zadbać o Polskę nie o Grecję

0
Podziel się:

Były marszałek Sejmu i lider partii Prawica Rzeczpospolitej Marek Jurek uważa, że Polska nie powinna się angażować w pomoc dla Grecji.

Jurek: Musimy zadbać o Polskę nie o Grecję
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bFeFWBZx

Były marszałek Sejmu i lider partii Prawica Rzeczpospolitej Marek Jurek uważa, że Polska nie powinna się angażować w pomoc dla Grecji. Unia Europejska przekaże rządowi w Atenach miliardy euro pomocy, pod warunkiem, że wprowadzi on plan oszczędnościowy.

Marek Jurek powiedział, że solidarność europejska nie polega na prowadzeniu polityki w interesie niemieckich i francuskich banków. _ - U progu prezydencji mamy demonstrację tego, że nasz rząd nie ma żadnej wizji Europy, polskiej polityki europejskiej. Nie wie, jaką Europę mamy budować, by służyła Europie Środkowej i naszemu krajowi _ - powiedział polityk.

Były marszałek Sejmu podkreślił, że polski rząd powinien dbać o interesy swojego kraju i naszego regionu. Jego zdaniem, powinniśmy zabiegać między innymi o zwiększenie budżetu na Partnerstwo Wschodnie - projekt unijny, którego celem jest przyciąganie do Unii sześciu poradzieckich państw.

bFeFWBZz

W ocenie Marka Jurka, budżet Partnerstw w wysokości 600 milionów euro to kwota trzykrotnie mniejsza, niż przeznaczana na sąsiedztwo unijne w Afryce Północnej. W opinii polityka dzieje się tak, mimo że kraje zza Morza Śródziemnego nigdy do Unii nie wejdą, a Ukraina czy Mołdowa to kraje europejskie.

Lider partii Prawica Rzeczpospolitej nie wykluczył również zawarcia porozumienia z partią Polska Jest Najważniejsza przed wyborami parlamentarnymi. Miałby powstać blok trzech partii: Prawicy Rzeczpospolitej, Unii Polityki Realnej i właśnie PJN. Były marszałek Sejmu zaznaczył w Trójce, że kwestia ewentualnej współpracy powinna się wyjaśnić w ciągu najbliższych dni. Zaznaczył jednak, że jest to pytanie do polityków z PJN.

_ - Jeżeli chcą myśleć o stworzeniu mocnego ośrodka racji stanu, republikańskiego, chrześcijańskiego, konserwatywnego, to jest praca, którą moglibyśmy wykonać _ - powiedział polityk.

Marek Jurek powiedział, że współpraca z PJN będzie możliwa tylko w przypadku, gdy ta partia będzie poważnie myśleć o wyborach parlamentarnych, a nie o ratowaniu projektu, jakim jest PJN. _ Mam osobiste zaufanie do Pawła Kowala, ale nie wiem, czy on chce tylko reprezentować to środowisko, czy nim pokierować _ - dodał.

bFeFWBZF
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/164/t97444.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/psl;musimy;pozyczyc;grecji;pieniadze,196,0,853956.html) PSL: Musimy pożyczyć Grecji pieniądze Janusz Piechociński uważa, że problem Grecji nie zostanie rozwiązany tylko i wyłącznie przez Niemcy i Francję
[ ( http://static1.money.pl/i/h/19/t46867.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/znowu;dolozymy;sie;do;ratowania;grecji,124,0,852604.html) Znowu dołożymy się do ratowania Grecji? Polska być może będzie musiała sfinansować część wartego 60 mld euro, pakietu ratunkowego dla Aten. Chcą tego Niemcy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/124/t136060.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/brukselski;szczyt;w;cieniu;portugalii;i;libii,207,0,800207.html) Brukselski szczyt w cieniu Portugalii i Libii Unijni przywódcy radzą jak ratować strefę euro i zorganizować akcję pomocy Libijczykom.
bFeFWCaa
KOMENTARZE
(0)