Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Jutro zakupów w galeriach handlowych nie zrobimy

0
Podziel się

Otwarte mogą być więc małe sklepiki, ale pod warunkiem, że za ladą stanie właściciel bądź osoba zatrudniona w oparciu o umowę cywilnoprawną.

Jutro zakupów w galeriach handlowych nie zrobimy
(Eric Herchaft/Reporter)
bEqmJHvV

W tę niedzielę przypada Święto Zesłania Ducha Świętego - tak zwane Zielone Świątki. Kodeks pracy już od kilku lat przewiduje zakaz pracy w handlu w święta - przypomina Danuta Rutkowska z Państwowej Inspekcji Pracy.

Wyjaśnia, że zakaz obejmuje osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę. Otwarte mogą być więc małe sklepiki, ale pod warunkiem, że za ladą stanie właściciel bądź osoba zatrudniona w oparciu o umowę cywilnoprawną.

Przepis o zakazie handlu w święta jest łamany sporadycznie. Na pracodawcę, który zatrudni w święta pracownika, czekają bowiem wysokie kary - sięgające 30 tysięcy złotych.

bEqmJHvX

Zakaz handlu w święta nie dotyczy stacji benzynowych, w których można kupić nie tylko paliwo, ale także artykuły codziennego użytku. Otwarte mogą być także apteki, bary i restauracje.

Czytaj więcej w Money.pl
Zwolennicy zakazu handlu w niedzielę górą Prezydent Radomia, który rozpisał konsultacje społeczne w tej sprawie, nie chce komentować ich wyniku.
Zakaz handlu w niedzielę podzielił posłów PO chce odrzucenia dwóch projektów ustaw - obywatelskiego i poselskiego. Projektów nie poprze TR i PSL. Za dalszymi pracami opowiedziały się kluby PiS, SP.
Zobacz, ile wydamy na Wszystkich Świętych Połowa Polaków przeznacza na kwiaty i znicze między 50-100 zł. Dlaczego przez 1 listopada polska gospodarka jest miliard złotych w plecy?
bEqmJHwy
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)