Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Już ponad 130 tysięcy ofiar konfliktu w Syrii

0
Podziel się

Ponad jedna trzecia to cywile z czego 11 tysięcy to dzieci i kobiety.

Już ponad 130 tysięcy ofiar konfliktu w Syrii
(PAP/EPA)
bEqzqAQB

Bilans ofiar śmiertelnych konfliktu w Syrii przekroczył 130 tys. i wyniósł 130 433, z czego ponad jedna trzecia to cywile. Liczba zabitych może być jednak wyższa o 50 tys. - podało opozycyjne Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Konflikt w Syrii rozpoczął się od pokojowych protestów w marcu 2011 roku przeciwko władzy prezydenta Baszara el-Asada i szybko przekształcił w zbrojną rebelię.

Według Obserwatorium, które ma swoją siedzibę w Wielkiej Brytanii, ale opiera się na sieci źródeł w całej Syrii, do tej pory w konflikcie syryjskim zginęło 11 tys. dzieci i kobiet.

bEqzqAQD

Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka podało, że po stronie rebeliantów życie straciło co najmniej 29083 ludzi, a po stronie sił rządowych i zwolenników Asada - 52290, w tym 262 bojowników z libańskiego szyickiego Hezbollahu i 286 z innych szyickich ugrupowań spoza Syrii.

Z informacji Obserwatorium wynika, że w rządowych więzieniach przebywa co najmniej 17 tys. ludzi, podczas gdy rebelianci przetrzymują ponad 6 tys. zwolenników reżimu Asada.

Według ONZ, liczba zabitych w Syrii już kilka miesięcy temu przekroczyła 100 tys.

Czytaj więcej w Money.pl

bEqzqAQJ
bEqzqARe
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)