Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Już wkrótce benzyna za 6 złotych?

0
Podziel się

Ceny paliw biją rekordy, ale to jeszcze nie koniec. Powodem galopujących cen paliw są spekulacje.

Już wkrótce benzyna za 6 złotych?
(PAP/Grzegorz Michałowski)
bEhpNxTV

Ceny paliw biją rekordy, ale to jeszcze nie koniec. Zdaniem prezes Polskiej Izby Paliw Płynnych cena benzyny Pb 95 może osiągnąć poziom nawet 6 złotych.

W ocenie Haliny Pupacz takie prawdopodobieństwo jest bardzo duże, choć trudno podać konkretny termin, w którym mogłoby się to wydarzyć. Halina Pupacz wyjaśnia, że powodem galopujących cen paliw są działania spekulacyjne. Jej zdaniem sprzyja im fakt, że na rynku paliw operuje coraz więcej pośredników.

POSŁUCHAJ PREZES POLSKIEJ IZBY PALIW PŁYNNYCH:

Prezes Polskiej Izby Paliw Płynnych zaznacza, że polskie władze nie mogą zbyt wiele zrobić jeśli chodzi o obniżenie cen paliw w Polsce. Natomiast powinniśmy zająć się tym tematem na forum Unii Europejskiej.

bEhpNxTX

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI HALINY PUPACZ:

Dzisiaj na niektórych stacjach benzynowych w stolicy za litr benzyny bezołowiowej trzeba była zapłacić nawet 5 złotych 39 groszy za olej napędowy 5 złotych 20 groszy. Baryłka ropy kosztuje dziś ponad 116 dolarów.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/133/t84613.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bialorus;kierowcy;protestowali;w;minsku;przeciw;podwyzkom;cen;benzyny,98,0,878690.html) Benzyna droższa, a oni klaszczą Wieczorem w Mińsku doszło do akcji protestacyjnej kierowców samochodów pod nazwą _ Stop-benzyna _, przeciwko podwyżkom cen paliwa.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/211/t102867.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ceny;paliw;w;wakacje;tankuj;w;lipcu;potem;bedzie;drozej,238,0,864238.html) Tankuj w lipcu, potem będzie drożej Pod koniec wakacji benzyna może sięgnąć 5,15, a diesel 5 zł.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/44/t137004.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kaczynski;naciska;na;rzad;w;sprawie;benzyny,53,0,815925.html) Kaczyński naciska na rząd w sprawie benzyny Prezes PiS Jarosław Kaczyński zaapelował do rządu o obniżenie akcyzy na benzynę, co - według niego - spowodowałoby spadek cen paliwa.
bEhpNxUy
KOMENTARZE
(0)