Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kaczyński apeluje o sankcje dla Kijowa

0
Podziel się:

Prezes PiS: gdyby doszło do rozwiązania siłowego, to Europa powinna zablokować konta czy zakazać wjazdu.

Kaczyński apeluje o sankcje dla Kijowa
(Witold Rozbicki/Reporter)

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zaapelował do władz UE i wszystkich państw członkowskich, _ by było jasne w Kijowie _, że gdyby doszło do rozwiązania siłowego, to Europa zastosuje sankcje wobec osób za to odpowiedzialnych w postaci blokady kont czy zakazu wjazdu.

Szef PiS mówił na konferencji prasowej: _ Ja mogę wyrazić tylko nadzieję, że na Ukrainie nie dojdzie do rozwiązania siłowego, którego konsekwencje mogą być tragiczne bezpośrednie, mówię tu o ofiarach w ludziach, ale z drugiej strony to będzie też oznaczało przyciśnięcie jakby Ukrainy do Rosji, by wtedy władze ukraińskie nie będą miały już żadnego pola manewru _.

_ Sytuacja na Ukrainie się zaostrza, wygląda na to, że możliwe jest rozwiązanie siłowe _ - mówił Kaczyński. W związku z tym zaapelował do władz UE i wszystkich państw członkowskich, _ by było jasne w Kijowie, że gdyby to fatalne i tragiczne rozwiązanie (siłowe) zostało przyjęte, to Europa zastosuje sankcje wobec osób odpowiedzialnych za to rozwiązanie w postaci blokady kont, zakazu wjazdu _.

Podkreślił, że ciągle ma nadzieję, że _ to jednak nie pójdzie w tę stronę, ale tu potrzebne jest zdecydowanie _. _ Wiem, że pani Catherine Ashton (wysoka przedstawiciel ds. stosunków zewnętrznych UE i polityki bezpieczeństwa - PAP) będzie jutro w Kijowie, ma być też tam przedstawiciel departamentu stanu, więc potrzebna jest mediacja, wysiłek, ale potrzebna jest też siła, zdecydowanie, o to właśnie apeluję _ - podkreślił Kaczyński.

Pytany, czy rozmawiał z wiceprezesem PiS Adamem Lipińskim po jego ubiegłotygodniowym spotkaniu z prezydentem Bronisławem Komorowskim nt. sytuacji na Ukrainie, odparł, że Lipiński złożył mu sprawozdanie. _ Jutro będą kolejne wydarzenia w tej sprawie, zostaną państwu przedstawione, tyle mogę powiedzieć _ - dodał szef PiS.

Prezydent Bronisław Komorowski rozmawiał w ub. tygodniu z politykami różnych ugrupowań politycznych o sytuacji na Ukrainie. Lipiński po spotkaniu z prezydentem zapowiedział, że PiS przedstawi memorandum nt. polskiej polityki wschodniej.

Czytaj więcej w Money.pl
Prezydent Komorowski napisał list do Kaczyńskiego Prezes PiS chce by polityka wschodnia była poddana weryfikacji _ ze wszystkim konsekwencjami _. Co na to głowa państwa?
Koncentracja milicji i wojska w Kijowie. Będzie pacyfikacja? Na miejscu są już _ Tygrysy _ ze specnazu, zamknięto też metro. Kliczko wzywa Ukraińców na barykady.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)