Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kaczyński: Euro 2012 skończyło się klęską

0
Podziel się:

- W związku z Euro miał być skok cywilizacyjny. Na to liczyliśmy - żałuje prezes PiS.

Kaczyński: Euro 2012 skończyło się klęską
(EastNews)

W związku z Euro miał być skok cywilizacyjny. Na to liczyliśmy. Skończyło się kompletną klęską - powiedział Jarosław Kaczyński, oceniając skalę zrealizowanych inwestycji drogowych.

Prezes PiS, pytany czy zgodzi się z oceną, że Euro to sukces i skok cywilizacyjny podkreślił, że bardzo się cieszy z faktu, że Euro odbyło się z Polsce. - _ Z polskiego punktu widzenia trzeba już mówić w czasie przeszłym. To był nasz pomysł i myśmy to forsowali. To, że się odbyło, to jest dobre _ - ocenił. Dodał, że Euro miało przynieść skok cywilizacyjny, a _ skończyło sie kompletną klęską _.

Kaczyński przypomniał, że we wrześniu 2007 roku rząd PiS miał plan zbudowania 3200 km dróg szybkiego ruchu i autostrad przed Euro, a PO najpierw zwiększyła ten plan do 4 tys. km, a _ po pół roku nastąpił przypływ wstrzemięźliwości - ogłoszenie planu na 3 tys. km _. _ Przełom 2010/11 to dalszy wzrost wstrzemięźliwości - 1700 km. Wykonanie - licząc odcinki tymczasowo oddane - 600 km. Trudno powiedzieć, że jest to coś innego jak kompletna, kompromitująca klęska _ - podkreślił lider PiS.

Jak zaznaczył Euro trzeba podsumować od strony ekonomicznej i sprawdzić ilu turystów przyjechało do Polski podczas turnieju. - _ Liczono na 800 tys., było znacznie mniej. To też trzeba wziąć pod uwagę w ostatecznej ocenie _ - zauważył. Dodał, że na temat organizacji zawodów można powiedzieć, że _ było w porządku _, a incydenty miały miejsce jedynie w dniu meczu Polska-Rosja.

_ - Z samego faktu, że to się w Polsce odbyło, bardzo się cieszę. Chyba trener Andrzej Strejlau powiedział, że to jest największe wydarzenie tego typu od Festiwalu Młodzieży w 1955 roku. Pamiętam ten festiwal. Specjalnie nawet przyjechałem z wakacji (...) Rzeczywiście przez ten czas takiej wielkiej imprezy nie było _ - powiedział Kaczyński.

Prezes PiS pytany był również o _ odwieszenie _ Jana Tomaszewskiego w klubie Prawa i Sprawiedliwości. Poseł był zawieszony za krytyczne uwagi pod adresem polskiej reprezentacji na Euro2012. _ Krytyczna ocena została zweryfikowana _ - powiedział Kaczyński. Jak podkreślił, nie jest zdania, że trzeba było ją formułować tak jak Tomaszewski, ale _ nie odnieśliśmy sukcesu _.

_ - Co do kibicowania Niemcom, to u nas zakazu nie ma. My nie cierpimy na germanofobię, jak nam to się przypisuje. Chcemy, by stosunki polsko-niemieckie opierały się na realnej ocenie historii i realnej odpowiedzi na pytanie, kto komu robił w historii krzywdę, bo w tej sprawie powstało daleko idące zamieszanie _ - podkreślił Kaczyński.

Czytaj więcej o krytyce PiS
"Rząd nie zapewni należytej ochrony Polaków" - _ Rząd nie wywiązał się z budowy autostrad, o czym świadczy chociażby przykład A2, która miała być przejezdna do Euro 2012 _ - twierdzi Adam Hofman.
"Zaskakujące". Kaczyński sam sobie przeczy _ Tylko zdecydowana polityka wobec Ukrainy może przynieść pożądane efekty _ - uważa poseł PiS.
Kaczyński: To Everest nieodpowiedzialności Mówienie w Europie o perspektywach wojny i konieczności przenoszenia się do USA to Mount Everest nieodpowiedzialności - ocenił prezes PiS Jarosław Kaczyński, komentując słowa ministra finansów Jacka Rostowskiego, jakie padły w Parlamencie Europejskim.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)