Notowania

kongres pis
30.06.2013 11:23

Kaczyński ma pomysł na nową administrację

Prezes Prawa i Sprawiedliwości mówił na kongresie partii w Sosnowcu, że rząd powinien być inaczej skonstruowany.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Grzegorz Momot)

*Jarosław Kaczyński zapowiada wielką reorganizację administracji rządowej po wygranych wyborach. Deklaruje, że PiS ma koncepcję swojego rządu i mówi, że będzie to gabinet jednej idei, ludzi, którzy chcą realizować jeden program. *

Kaczyński zapewnił, że nie popełni błędu sprzed lat i po wyborach dojdzie do natychmiastowych, głębokich zmian w administracji. Prezes Prawa i Sprawiedliwości mówił na kongresie partii w Sosnowcu, że rząd powinien być inaczej skonstruowany.

Przekonywał, że w centrum koncepcji PiS-u jest rozwój, dlatego gdy partia dojdzie do władzy, Ministerstwo Rozwoju Regionalnego zostanie przekształcone w Ministerstwo Rozwoju, a szef tego resortu zostanie wicepremierem do spraw gospodarczych. Jarosław Kaczyński zapowiedział też likwidację Ministerstwa Skarbu Państwa i powołanie Ministerstwa Energetyki.

Zlikwidowane ma też zostać Ministerstwo Gospodarki oraz Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. Przywrócone zostanie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. - _ To będzie ostateczna likwidacja tego, co w PRL nazywano resortem _- mówił Kaczyński. Prezes zapowiedział też przywrócenie Ministerstwa Budownictwa.

Jarosław Kaczyński zapewniał, że będzie to rząd jednej idei, ludzi, którzy chcą realizować jeden program.

- _ W wielkiej mierze tę drużynę już mamy i będziemy pracować nad jej uzupełnienie. Nie będzie tak jak było w roku 2005 czy początkach 2006, żebędziemy powoli tworzyć administrację. To się nie sprawdziło. Stworzymy ją od razu _ - mówi Kaczyński.

Wczoraj Kongres wybrał Jarosława Kaczyńskiego na prezesa PiS na kolejną 3-letnią kadencję. Prezes powiedział wystąpieniu programowym, że PiS idzie po władzę.

Czytaj więcej w Money.pl
Chce zrobić porządki w finansach. Jak? -_ Nie chcemy podwyższać podatków, ale chcemy, by była w Polsce gospodarka rynkowa, w której wszyscy w poszczególnych kategoriach płaciliby takie same podatki - _ podkreślił prezes PiS.
Polsce potrzebna jest zmiana władzy? Szef PiS przyjechał do Bełchatowa w ramach swojego objazdu po Polsce. Dziś odwiedza woj. łódzkie i świętokrzyskie.
Kaczyński o 40 mld złotych. Rozerwą je między siebie Prezes PiS: - _ Nie będę wymieniał nazwisk, bo zaraz się do mnie przyczepią i będą procesy wytaczać. _
Tagi: kongres pis, kaczyński, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz