Notowania

druga fala kryzysu
24.09.2011 17:27

Kaczyński o dobrej władzy na kryzys: Nie wywiesza białej flagi

Prezes PiS mówi, czy jego zdaniem w Polsce można obniżyć podatki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ Andrzej Grygiel)

_ - Nie ma w tej chwili warunków dla obniżania podatków, natomiast w dalszej perspektywie można to rozważyć _ - ocenił prezes PiS Jarosław Kaczyński [na zdjęciu z Zytą Gilowską]

_ - Dzisiaj są konieczne nowe ustawy podatkowe, my już je przedstawiliśmy - już są przedmiotem dyskusji. To ustawy, które mają zwiększyć dochody państwa i przyczynić się do zrównoważenia finansów publicznych, ale nie poprzez zwiększenie stawek podatkowych _ - podkreślił lider PiS.

Kaczyński był pytany o możliwość obniżania w bieżącej sytuacji budżetowej podatków - w kontekście ocen polityków PJN, że jest to możliwe. Polityk uznał, że nie może zgodzić się w tej kwestii z PJN. PJN proponuje m.in. podatek liniowy 19 proc. dla każdego, niezależnie od zarobków.

Na pytanie o pomysł premiera Donalda Tuska zwołania Rady Gospodarczej, Kaczyński odparł, że nie ma przekonania, że _ jest to coś, co pomoże w walce z kryzysem _. - _ Jeśli chodzi o zapobieżenie skutkom kryzysów, zawsze dobra jest taka władza, która nie wywiesza białej flagi, która mówi: od nas nic nie zależy, siła wyższa, nie mamy wpływu, nie odpowiadamy _ - zaznaczył.

_ - Tego rodzaju władza jest najgorsza na kryzys. Jeśli odwołać się do historii Polski, to niestety władza polska w początkach lat 30. też próbowała udawać, że kryzysu nie ma. To się powtórzyło, skutki były niedobre, chociaż początkowo wydawało się, że rzeczywiście nie ma, ale jednak był. W Polsce też jest, tylko nastąpiła jego fiskalizacja _ - mówił J.Kaczyński.

Jego zdaniem, można doprowadzić do tego, że ewentualne dalsze fazy kryzysu będą w Polsce przebiegały bardzo miękko, tak jak w trakcie kryzysu w dwudziestoleciu międzywojennym niektóre kraje przeżywały go lekko, jak Francja. - _ Chciałbym, żeby Polska mogła tak przeżywać ewentualne - bo mam nadzieję, że ich nie będzie - kolejne fazy tego światowego kryzysu, ale to zależy od dobrej, aktywnej władzy _ - dodał prezes PiS.

Czytaj więcej o kampanii wyborczej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/213/t83925.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rostowski;kaczynskiemu;pomylily;sie;interpretacje;podatkowe,37,0,907045.html) "Kaczyński się pomylił. Co będzie dalej?" Minister Finansów na spotkaniu z Polonią w Londynie ocenił, że prezes PiS ma nieprecyzyjną wiedzę co do systemu podatkowego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/17/t111377.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/tusk;po;wyborach;jakos;dojdziemy;do;ladu,116,0,917620.html) Tusk: Jakoś dojdziemy do ładu po wyborach Premier odniósł się do ostatniej wypowiedzi prezydenta.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/47/t155183.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/o;tym;powinni;mowic;przed;wyborami;poslowie;kreca,101,0,912997.html) O tym powinni mówić przed wyborami. Posłowie kręcą Politycy pytani o szczegóły programów często unikają odpowiedzi. Money.pl sprawdza, kto ma konkretne plany na przyszłość.
Tagi: druga fala kryzysu, podatki, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz