Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kaczyński proponuje zorganizowanie okrągłego stołu

0
Podziel się:

- Widzimy możliwość częściowego porozumienia z Jarosławem Gowinem - powiedział prezes PiS.

Kaczyński proponuje zorganizowanie okrągłego stołu
(PAP/Andrzej Hrechorowicz)

Prawo i Sprawiedliwość wzywa do zwołania okrągłego stołu w sprawie in vitro. Prezes partii Jarosław Kaczyński mówił na konferencji prasowej, że jest szansa, by z projektów złożonych przez PiS oraz z projektu autorstwa Jarosława Gowina stworzyć jedno rozwiązanie prawne.

Jarosław Kaczyński stwierdził, że obecnie w Sejmie nie ma możliwości generalnego uregulowania kwestii zapłodnienia pozaustrojowego, a jednocześnie brakuje prawa regulującego tę kwestię. - _ Praktycznie mamy do czynienia z luką prawną i tutaj widzimy możliwość częściowego porozumienia z koalicją - _ powiedział prezes PiS.

Wyjaśnił, że okrągły stół miałby na celu przygotowanie częściowego rozwiązania i dodał, że PiS nie rezygnuje z postulatu całkowitego zablokowania możliwości legalnego stosowania in vitro.

Prawo i Sprawiedliwość apeluje też do sił sejmowych o przyjęcie rezolucji wzywającej ministrów sprawiedliwości i zdrowia oraz rzecznika praw obywatelskich do reagowania w sferze związanej z in vitro. Pomysłodawcą tej rezolucji jest Marek Jurek.

Jarosław Kaczyński zauważył, że w obecnym stanie prawnym panuje wielka swoboda i dochodzi do nadużyć. Zdaniem prezesa PiS-u w tej sprawie trzeba reagować i można reagować, trzeba tylko chcieć.

PO podzielona w sprawie in vitroPosłanka Małgorzata Kidawa-Błońska powiedziała niedawno, że zdaje sobie sprawę z tego, że nie wszystkich kolegów przekona do swojej propozycji. Zaznaczyła, że w kwestii in vitro trudno jej porozumieć się z Jarosławem Gowinem.

_ - Są sprawy, w których z Jarosławem Gowinem jesteśmy się w stanie porozumieć i są takie, w których nie ma takiej możliwości. To nie jest tak, że przekonamy wszystkich do tego projektu, ale chciałabym, żeby posłowie podejmując decyzje wiedzieli, jakie są pozytywy i negatywy danych rozwiązań. Z Gowinem we wszystkich sprawach nie mogę się zgodzić, szczególnie ze sposobem stosowania tej metody - _ powiedziała przed tygodniem Małgorzata Kidawa-Błońska.

Posiedzenie wyjazdowe PO zaplanowano na 10 lipca. Do laski marszałkowskiej złożone zostały w sprawie in vitro dwa projekty PiS, po jednym SLD i Ruchu Palikota. W poprzedniej kadencji Sejmu nie udało się osiągnąć politycznego kompromisu w sprawie in vitro.

Czytaj więcej w Money.pl
Dzięki temu urodziło się 5 milionów dzieci W 1978 roku urodziło się pierwsze dziecko z probówki, czyli Louise Brown.
Bez zgody w PO. "Nie dogadam się z Gowinem" PO chce uzgodnić spójną wersję projektu w sprawie in vitro na wyjazdowym posiedzenie klubu.
Więzienie za in vitro? Tego chce PiS Metoda ta jest ryzykowna i stosuje się ją kosztem ludzkich zarodków. Dlatego partia proponuje nawet dwa lata pozbawienia wolności za jej stosowanie.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)