Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kaczyński rozlicza Tuska. Co mu radzi?

0
Podziel się:

- Nie mogą naprawiać sytuacji gospodarczej ci, którzy ją popsuli. Nie mogą, bo są niewiarygodni - uważa prezes PiS.

Kaczyński rozlicza Tuska. Co mu radzi?
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEUHsXrF

_ - Nie mogą naprawiać sytuacji gospodarczej ci, którzy ją popsuli. Nie mogą, bo są niewiarygodni _ - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński. Odniósł się w ten sposób do propozycji Donalda Tuska, zawartych w tzw. drugim expose.

Zdaniem Kaczyńskiego Polska przez obecny kryzys powinna przejść suchą nogą ze względu na własną walutę, zapobiegliwość przedsiębiorców oraz zdrowy system bankowy. Dlatego - według prezesa PiS - antykryzysowe postulaty Donalda Tuska brzmią niewiarygodnie.

Kaczyński przedstawił kielczanom swój pomysł _ Alternatywy dla Polski _. _ - Jeśli chcemy prowadzić politykę zmierzającą do poprawy, musi to być poprawa, odnosząca się do wszystkich. Jeżeli pytamy o podział społecznego grosza, tego, co corocznie wytwarzamy, to zasada równości inaczej rozumiana, niż w socjalizmie musi być brana pod uwagę. Pewne minimum należy się wszystkim, może poza tymi, którzy odrzucają społeczne reguły _ -powiedział szef PiS.

bEUHsXrH

Jarosław Kaczyński odnosząc się do drugiego expose Donalda Tuska ocenił, że _ gdyby wycisnąć to co premier powiedział, jest tam bardzo wiele rzeczy fikcyjnych _. _ - Bardzo wiele przedsięwzięć, które w gruncie rzeczy są niczym innym, jak podliczeniem różnych sum, które i tak są w budżecie, lub które wpływają, czy mają wpłynąć z Unii Europejskiej _ - stwierdził polityk.

Według niego, niedokładnie Donald Tusk opisał, na czym ma polegać działalność spółki Inwestycje Polskie. Prezes PiS ocenił, że _ to daleko idąca zmiana, która pokazuje, jak mocno na obecnego premiera oddziaływuje opozycja oraz Prawo i Sprawiedliwość. _ Polityk nie wierzy jednak, że obecna ekipa rządząca _ mogła w sposób właściwy, w sposób sprawny przeprowadzić przedsięwzięcia, o których tutaj była mowa _.

Jego zdaniem należy pamiętać _ o roli państwa, nie nadmiernej, nie wchodzącej tam, gdzie państwo nie powinno wchodzić, nie osłabiającej inicjatywy obywateli, ale państwa, które potrafi działać i bronić _ zarówno w zakresie bezpieczeństwa międzynarodowego, jak i socjalnego.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/166/m130982.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wywiady/artykul/jezeli;tusk;tego;nie;zrobi;zniknie;na;zawsze,200,0,1179080.html) *Jeżeli Tusk tego nie zrobi, zniknie na zawsze * Byli premierzy - w tym Józef Oleksy - o tym, czy Tusk może wrócić na sondażowy szczyt. Kaczyński powiedział, że obok bezrobocia największym problemem polskiej gospodarki jest _ luka kapitałowa _, czyli sytuacja w której młodzi ludzie kończąc studia nie mają ani zdolności kredytowej, ani pieniędzy na wystartowanie z własnym biznesem.

bEUHsXrN

Dlatego zaproponował stworzenie programu pomocy dla takich osób, udzielanej pod warunkiem zatrudnienia w nowopowstałym przedsiębiorstwie co najmniej jednego bezrobotnego. Byłby to element wielkiego planu walki z bezrobociem, który skutkowałby stworzeniem 1,2 mln miejsc pracy. Szef PiS przypomniał, że w poniedziałek jego ugrupowanie organizuje szczegółową debatę na temat sytuacji na rynku pracy.

Kaczyński skrytykował też decyzję ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina w sprawie likwidacji 79 sądów rejonowych w mniejszych powiatach. - _ Jesteśmy radykalnymi przeciwnikami zwijania państwa. To dotyczy nie tylko sądów, ale i szkół przede wszystkim. To jest cena, jaką płacimy za skrajnie nieudolną władzę - ocenił. _

_ - Lider PiS odniósł się także do pomysłu Donalda Tuska, aby w rozporządzeniu ministra zdrowia uregulować procedurę in vitro. Jego zdaniem nie ma podstawy prawnej do takiego posunięcia. _

_ _Tusk idzie drogą w najwyższym stopniu niebezpieczną. W której ustawie jest podstawa do takiego rozporządzenia? Rozporządzenie zgodnie z konstytucją musi mieć bardzo wyraźną bezpośrednią podstawę ustawową" - zauważył.

bEUHsXrO

Według Kaczyńskiego _ jeżeli się takie sprawy reguluje przy pomocy rozporządzeń, to któregoś dnia możemy się dowiedzieć, że jest rozporządzenie o tym, że Polacy mają pracować cztery godziny za darmo, albo że Platforma Obywatelska stoi na czele frontu jedności narodu i tylko w ramach frontu można zgłaszać kandydatów do Sejmu, albo że Donald Tusk jest dożywotnim premierem. _

Czytaj więcej w Money.pl
Jutro "expose" Kaczyńskiego. Co powie? Wystąpienie prezesa PiS ma pokazać, że partia _ jest alternatywą dla fatalnych rządów Donalda Tuska. _
Czy Donald Tusk "bezczelnie kłamał"? Szef partii opozycyjnej zarzucił premierowi kłamstwo i wzywa go by powtórzył te słowa poza salą sejmową.
Ludzie Ziobry poprą plan Tuska? Są warunki Solidarna Polska stawia warunki, po których spełnieniu poprze rządowy program "Inwestycje Polskie".
bEUHsXsi
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)